Detail info
Close

KONCERT SKUPINY PRETTY MAIDS

KONCERT SKUPINY PRETTY MAIDS

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Pieseň “Please Don't Leave Me“ pozná snáď každý. Začiatkom 90-tych rokov dobíjal tento hit svetové hitparády na popredných miestach. Pieseň zložil už v roku 1982 slávny americký gitarista John Sykes (Whitesnake , Thin Lizzy), a práve verzia od Pretty Maids ju urobila populárnou po celom svete. Slovenskí fanúšikovia budú mať okrem iného možnosť vypočuť si ju v plnej paráde 19. decembra 2018 v bratislavskom MMC. Pomerne nevýrazné aranžmán z roku 1982 spôsobilo, že pieseň “Please Don't Leave Me“ poznala iba hŕstka fanúšikov. Potenciál tejto piesni sa naplno rozvinul vo verzii od Pretty Maids. Dánska formácia bola založená už v roku 1981. Prelom v kariére prišiel v roku 1987 s albumom “Future World“. Skupina ho nahrávala v New Yorku pod producentskou taktovkou Eddieho Kramera, ktorý predtým produkoval kapely ako Rolling Stones, Kiss či Led Zeppelin. Práve albumom “Future World“ si Dáni otvorili dvierka do celého sveta.
Dánsko nebolo typickou liahňou hudobných megastar, ako to bolo napr. v susednom Švédsku. Úspechy Abba , Roxette, či Europe vybudovali vo Švédsku silný hudobný priemysel, ktorý v Dánsku chýbal. Navyše prvé albumy Pretty Maids boli až príliš “heavy“ na to , aby dosiahli celosvetový úspech.
Potom si však členovia skupiny všimli potenciál piesne “Please Don't Leave Me“. Z tej sa takmer z noci na ráno stal hit, ktorý hrávali rádiá z celého sveta. Pretty Maids predali niekoľko stotisíc albumov a hrali na najznámejších festivaloch po celej zemeguli.
Po tomto úspechu vydala skupina ešte veľa kvalitných albumov a je dodnes aktívna. 37- ročná kariéra etablovala Pretty Maids do pozície hard n´ heavy legendy. Táto legenda odohrala aj na Slovensku niekoľko podarených koncertov. Nakoľko sa jedná o technicky zdatných hudobníkov, koncerty bývajú vždy precízne zahraté a plné energie. Ďalšia nezabudnuteľná show prichádza do Bratislavy 19. decembra 2018.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top