MI TROMI

MI TROMI

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Vstupenky na predstavenia v Levoči a v Raslaviciach si môžete kúpiť v sieti Ticketportal a priamo v miestach konania podujatí. 

Celovečerný autorský program finalistov televíznej folklórnej šou Zem spieva – Štefana Šteca, Petra Vajdu a Michala Nogu.

Na slovenskej scéne sa po prvýkrát spoločne predstaví jedinečná trojica umelcov, ktorá prepája tradičné prvky ľudovej kultúry a umenia s modernou interpretáciou. V posledných rokoch zažíva folklór na Slovensku renesanciu a oslovuje nielen svojich skalných fanúšikov, ale aj rady mladých ľudí, ktorí sa o folklóre doteraz učili iba v škole a sú častokrát prekvapení jeho vizuálnou, pohybovou či hudobnou atraktivitou.

Trio finalistov populárnej televíznej šou Zem spieva, Štefana Šteca, Petra Vajdu a Michala Nogu, netreba nijako zvlášť predstavovať. Ak sa ich výnimočný cit pre spev, tanec a hudbu spojí so všestranným talentom umeleckého choreografa a režiséra Vlada Michalka, vzniká emotívne silné dielo, ktoré nenechá nikoho na pochybách, že folklór má na Slovensku svoje stabilné miesto a silné korene. Dych vyrážajúci tanec Petra Vajdu a nádherné piesne Štefana Šteca pod taktovkou kapely s fenomenálnym primášom Michalom Nogom nenechajú žiadneho diváka bez príjemných zimomriavok a tancujúcich nôh pod stoličkami divadelných sál.

V hudobno-tanečnej šou MI TROMI čo to nazrieme aj do súkromia mladých umelcov a viac sa dozvieme o ich začiatkoch, prvých úspešných krokoch v ich domácich folklórnych súboroch, ale aj o tom ako bohatstvo ľudovej kultúry odovzdávajú novým generáciám. Celovečerný program bohatý na temperamentnú muziku, tanec, spev a ľudové slovo je doplnený o videoprojekcie z už spomínaného súkromia hlavných protagonistov, ale aj o zábery z najkrajších miest slovenského folklóru. Spoločne sa presvedčíme, že slová porotcov šou Zem spieva a slovenských médií o jedinečnosti pohybov tanečníka Peťa Vajdu, slávikovi v hrdle Štefana Šteca a šikovnosti prstov Michala Nogu naozaj platia.

Slovenské turné troch výnimočne talentovaných umelcov Štefana Šteca, Petra Vajdu a Michala Nogu začína 27.10. premiérovým celovečerným hudobno-tanečným vystúpením v košickej Historickej radnici, pokračuje novembrovými predstaveniami v Levoči a v srdci východoslovenského folklóru v Raslaviciach. Na jar sa umelci predstavia aj v ďalších mestách na Slovensku.

Vstupenky na predstavenia v ďalších mestách si môžete zakúpiť priamo v mieste konania a cez sieť Ticketportal. Viac informácií o rezerváciách nájdete na fajsbukovej stránke MI TROMI.

Príďte a zažite explóziu folklórnych chutí na vlastnej koži!

Galéria

picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI
picture MI TROMI

Na mape

Top