Metropolitný orch. Bratislava - otvárací koncert

Metropolitný orch. Bratislava - otvárací koncert

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Metropolitný orchester Bratislava - otvárací koncert Hudobného Leta Tr. Teplice 

Dátum/Date: 07.07.2017 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Kursalon Trenčianske Teplice

Zažite otvárací koncert 72. ročníka Hudobného leta Trenčianske Teplice. Podujatie tradične otvorí Metropolitný orchester Bratislava. Otvárací koncert pokračuje slávnostným rautom v priestoroch Kursalonu. Na podujatie je možné zakúpiť si vstupenky na voľné sedenie bez občerstvenia alebo vstupenky s prístupom k rautu.

Metropolitný orchester Bratislava sa sústreďuje najmä na hudbu vychádzajúcu z viedenských valčíkov rodiny Straussovcov, cez klasické operety až po súčasné diela. Významnú súčasť repertoáru tvoria skladby slovenských autorov. Zámerom orchestra je inšpirovať súčasných skladateľov k napísaniu nových diel.

Miestom vzniku orchestra je Bratislava – hlavné mesto Slovenskej republiky. Okrem toho, že je Bratislava metropolou Slovenska, je aj jednou z hlavných metropol operety a žánrov s ňou súvisiacich – dejinnou súčasťou trojuholníka Viedeň – Budapešť – Bratislava. V tomto regióne vznikali mimoriadne diela autorov ako Strauss, Kálmán, Lehár alebo Dusík. Metropolitný orchester Bratislava je jediným stálym telesom na Slovensku, ktoré sa venuje tomuto žánru. Má 23 profesionálnych hudobníkov, ktorí sú členmi najvýznamnejších slovenských hudobných telies ako Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a orchester Slovenského národného divadla. Predsavzali si operetu „obliecť“ do nového šatu a tak ju prezentovať na vysokej úrovni po celom svete. Vychádzajú z presvedčenia, že skutočná kvalita môže byť založená len na tradícii, talente a poctivej práci.

Na mape

Top