Metropolitný orch. Bratislava - otvárací koncert

Hudobné leto 2017 - Trenčianske Teplice
Metropolitný orch. Bratislava - otvárací koncert

Dátum : 07. júla 2017
Miesto: Kursalon, Trenčianske Teplice

Vstupenky

Piatok
7
Júl
19:00
Metropolitný orch. Bratislava - otvárací koncert
Kursalon, Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice

Popis podujatia

Metropolitný orchester Bratislava - otvárací koncert Hudobného Leta Tr. Teplice 

Dátum/Date: 07.07.2017 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Kursalon Trenčianske Teplice

Zažite otvárací koncert 72. ročníka Hudobného leta Trenčianske Teplice. Podujatie tradične otvorí Metropolitný orchester Bratislava. Otvárací koncert pokračuje slávnostným rautom v priestoroch Kursalonu. Na podujatie je možné zakúpiť si vstupenky na voľné sedenie bez občerstvenia alebo vstupenky s prístupom k rautu.

Metropolitný orchester Bratislava sa sústreďuje najmä na hudbu vychádzajúcu z viedenských valčíkov rodiny Straussovcov, cez klasické operety až po súčasné diela. Významnú súčasť repertoáru tvoria skladby slovenských autorov. Zámerom orchestra je inšpirovať súčasných skladateľov k napísaniu nových diel.

Miestom vzniku orchestra je Bratislava – hlavné mesto Slovenskej republiky. Okrem toho, že je Bratislava metropolou Slovenska, je aj jednou z hlavných metropol operety a žánrov s ňou súvisiacich – dejinnou súčasťou trojuholníka Viedeň – Budapešť – Bratislava. V tomto regióne vznikali mimoriadne diela autorov ako Strauss, Kálmán, Lehár alebo Dusík. Metropolitný orchester Bratislava je jediným stálym telesom na Slovensku, ktoré sa venuje tomuto žánru. Má 23 profesionálnych hudobníkov, ktorí sú členmi najvýznamnejších slovenských hudobných telies ako Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a orchester Slovenského národného divadla. Predsavzali si operetu „obliecť“ do nového šatu a tak ju prezentovať na vysokej úrovni po celom svete. Vychádzajú z presvedčenia, že skutočná kvalita môže byť založená len na tradícii, talente a poctivej práci.

Sólisti: Eva Šeniglová, Ján Babjak, Peter Uličný

Koncert je súčasťou Hudobného leta Trenčianske Teplice (www.hudobneleto.sk). Na podujatie Hudobné leto je možné zakúpiť si permanentku na 10 predstavení v hodnote 99 EUR. Permanentky sú predajné v reštaurácii Kursalon Trenčianske Teplice.

Dĺžka podujatia: 90 min.

Cena vstupenky:
- Voľné sedenie 17 EUR
- VIP sedenie v boxoch s miestenkou 29 EUR/osoba (sedenie v 4 alebo 6-miestnych boxoch s občerstvením vo forme rautu)

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Na mape

Odporúčané

; Top