Detail info
Close

Quasars Ensemble

Quasars Ensemble

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Je možné prostredníctvom tónov vyjadriť stvorenie sveta? 

Presne pred 100 rokmi sa o to v Paríži pokúsil Darius Milhaud skomponovaním baletu plného plnokrvného autentického džezu, ktorý ho preslávil na celom svete. 

Začiatkom 21. storočia sa prvá dáma spektrálnej hudby, fínska skladateľka Kaija Saariaho, taktiež pôsobiaca v Paríži, pomocou neposedných kreácií sólovej flauty pokúsila vyčariť metaforický poetický obraz tancujúceho vtáka. 

Premiéry nových skladieb z pera talentovaných mladých slovenských skladateľov Andreja Harmana a Tomáša Kobielskeho s nimi budú viesť intenzívny imaginárny dialóg. 

Prestížny medzinárodný súbor Quasars Ensemble, držiteľ ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2013, svojim domácim aj zahraničným fanúšikom pravidelne prináša unikátne zážitky spájajúce príťažlivú dramaturgiu s brilantnými interpretačnými výkonmi. Súbor nahráva pre viedenské vydavateľstvo KAIROS a dlhodobo spolupracuje s najvýznamnejšími svetovými skladateľmi a interpretmi súčasnosti.

Tentoraz jeho pozvanie prijal americký flautový virtuóz Eric Lamb a rakúska huslistka s talianskymi koreňmi Olivia De Prato, ktorá umelecky vedie špičkové teleso Mivos Quartet. Spoločne prinesú unikátnu fúziu ohnivej tanečnej hudby na pozadí africkej mytológie s krehkosťou trepotajúceho sa krídla sna. 

Kaija Saariaho        Terrestre
Andrej Harman       Vorbei (svetová premiéra)
Tomáš Kobielsky    3 Piano Pieces (svetová premiéra)
Darius Milhaud       La creation du monde                                                  

Účinkujú 

Quasars Ensemble
Ivan buffa, dirigent
Eric Lamb, flauta
Olivia De Prato, husle
Tomáš Kobielsky, klavír

Vstupenky  

15 €  / dospelí
8 € / študenti, dôchodcovia a ZŤP 

Predpredaj lístkov tiež na mieste, 1 hod. pred koncertom.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.
Zľavy: zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ZŤP po predložení príslušného preukazu.

Hlavný organizátor: OZ QUASARS
Spoluorganizátor: RTVS

S finančnou podporou Hudobného fondu. S finančnou podporou Nadácie mesta Bratislava a SOZA. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Mediálny partner: kamdomesta.sk


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top