RHAPSODY - 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR

RHAPSODY - 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR

Dátum: 10. marca. 2018
Miesto: Dom kultúry ŽSR, Zvolen

Vstupenky

Sobota
10
Mar 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
RHAPSODY - 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR

Popis podujatia

ZMENA MIESTA KONANIA NA Dom kultúry ŽSR, Zvolen!

RHAPSODY - 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR – 10.3.2018 

Život je kruh a zvykne sa uzavrieť, tak či tak k tomu dochádza rôznymi spôsobmi. Podobne ako skupiny, ktoré oslavujú výročia a dávajú dokopy staré zostavy, tak aj Rhapsody po strastiplnej ceste od svojho debutu – Legendary Tales z roku 1997. Cesta za úspechom sa zdala pre túto taliansku squadru jednoduchá, už debut zapôsobil na scéne ako bomba. Symfonický metal sa uchytil ihneď, z kapely sa stalo jedno z najobľúbenejších európskych metalových zoskupení tej doby. Symphony of Enchanted Lands (1998) popularitu kapely len zvýšilo, podobne aj ako Dawn of Victory (2000). Osobitý prejav speváka Fabia Lioneho, epické a nápadité skladby, atraktívna kombinácia gitarovej hry s čím ďalej viac obľúbenými klávesmi, metal kombinovaný s klasickou hudbou, stredoveko-rozprávkovo ladené obálky albumov, turné s vtedy už hviezdnymi Stratovarius ... Vzniká „Hollywood metal“...

Zdalo sa že nič nezastaví rozbehnutú kariéru skupiny, ale... zlým ťahom sa stala obmedzujúca zmluva s kapelou Manowar a skupinu to pozastavilo na niekoľko rokov. Rhapsody takmer nehrali, mohli hrať len s touto kapelou ... Po vypršaní nevýhodného kontraktu sa kapela vrátila aj k živému hraniu a albumy vychádzajú pod názvom Rhapsody of Fire. Ale po čase sa vyhrotili názorové spory medzi hlavnými mozgami Alexom Staropolim a Lucom Turillim. Dochádza k rozdeleniu zostavy a vzniká aj „druhé“ Rhapsody – Luca Turilli´s Rhapsody. Každý vydáva albumy, absolvujú turné... Spevák Fabio Lione ostáva so Staropolim, za bicími ostáva drvič Alex Holzwarth, každý dopĺňa zostavu novými muzikantmi. S Lucom Turillim ostávajú gitarista Dominique Lerquinn a basák Patrice Guers.

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZMENENÉ - RHAPSODY - 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR - 10.3.2018 o 19:00 hod.

Predstavenie RHAPSODY - 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR, ktoré sa malo konať dňa 10.3.2018 o 19:00 hod. v Športovej hale Rates Zvolen, je z dôvodu nedokončenia haly RATES ani v piatom predpokladanom termíne ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v pôvodnom termíne v novom mieste konania: Dom kultúry ŽSR, Zvolen.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Vstupenky sa NEMôŽU vracať, klienti NEMAJÚ nárok na vrátenie peňazí !

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top