Sparks

Sparks

Dátum: 10. septembra. 2017
Miesto: Ateliér Babylon, Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
10
Sep 2017
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Sparks

Popis podujatia

Prvá limitovaná séria 100 ks vstupeniek zo sektoru "Regular - státie," za cenu 20 Eur. Potom sa cena zvýši na 23 Eur.


Americká ikona art-popu SPARKS - 3 krát prvýkrát !

1. prvýkrát vystúpia v strednej a východnej Európe, a to v Bratislave a v Prahe, a diváci budú mať jedinečnú príležitosť ich vidieť "naživo";
2. prvýkrát predstavia bratislavskému a pražskému publiku najnovšie skladby z ich 22-hého štúdiového albumu "Hippopotamus", na podporu ktorého usporiadajú svetové turné;
3. prvýkrát predvedú nové prvky art-popu, čím potvrdzujú, že sú najviac trvalo sa vyvíjajúca kapela v histórii rocku a že sú medzinárodne uznávaní ako popoví priekopníci, pričom ich hudba je vždy inovatívna a okamžite identifikovateľná. 


Výstredná americká art popová skupina SPARKS, vydáva začiatkom septembra nový, už 22-hý v poradí, štúdiový album "Hippopotamus". Na jeho podporu usporiadajú svetové turné, ktorého súčasťou je aj koncert v bratislavskom klube Ateliér Babylon dňa 10.09.2017 od 20:00 hod.

SPARKS bola založená v Los Angeles v roku 1971 bratmi Ronom (klávesy) a Russellom Maelovými (spev), je označovaná ako "skupina najviac sa trvale vyvíjajúca v histórii rocku". Je známa pre svoj zvláštny prístup k písaniu hudby, ich hudba je často sprevádzaná inteligentnými, sofistikovanými a štipľavými textami a veľmi svojráznou divadelnou scénou stelesnenou kontrastom medzi hyperaktívne pôsobiacim vystrájaním frontmana kapely Russela a Ronovou zamračenou kamennou tvárou. Sú tiež známi falzetom speváka Russella a štýlom hry na klávesy Rona. Ich hudba vie vo vás vyvolať spomienky na minulosť, keď vás v rovnakú chvíľu prenesie do nadčasovosti.

Nikdy nezneli ako ktokoľvek iný ako oni sami a na rozdiel od ostatných kapiel založených v rovnakej dobe stále smerujú dopredu, skúšajú nové nápady a udržiavajú veci stále svieže pre seba i pre svojich fanúšikov, čo je zárukou nezabudnuteľnej originality každého z ich vystúpenia.

Desiatky hudobných skupín a umelcov ako Kurt Cobain, Franz Ferdinand, Morrissey, MGMT, Ramones, Duran Duran, Depeche Mode, Def Leppard, Faith No More, Pixies, ABBA, Paul McCartney, They Might Be Giants, citujú SPARKS ako kapelu, ktorá mala počas svojej vyše 40-ročnej éry na nich vplyv.

SPARKS vystúpi na Slovensku a vôbec v strednej a východnej Európe prvýkrát a tak majú ich fanúšikovia a poslucháči nevšednej, modernej pop music, aj skôr narodení, jedinečnú príležitosť ich vidieť "naživo".

Galéria

picture Sparks
picture Sparks
picture Sparks
picture Sparks
picture Sparks

Na mape

Top