Štátny akademický súbor Rustavi z Gruzínska

Štátny akademický súbor Rustavi z Gruzínska

Dátum : 25. mája 2018
Miesto: Hotel Gino Park Palace****, Považská Bystrica

Vstupenky

Piatok
25
Máj 2018
18:00
Štátny akademický súbor Rustavi z Gruzínska

Popis podujatia

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť len prostredníctvom internetu vo forme služby HOMEticket - doma vytlačených vstupeniek.

Gruzínska kultúra zavíta do Považskej Bystrice

V piatok 25.5.2018 Hotel Gino Park Palace usporiada prezentáciu gruzínskej kultúry na Považí. Vystúpi tu Štátny akademický súbor "Rustavi" z Gruzínska a počas celého dňa môžete ochutnať pravú gruzínsku kuchyňu.

Koncert sa začína v Hoteli Gino Park Palace o 18:00. Súbor "Rustavi" vznikol v roku 1968. Počas svojho pôsobenia úspešne vystupovali na viac ako 5000 koncertoch, precestovali 80 krajín (väčšinou niekoľkokrát) a vystupovali v takých prestížnych sálach ako "Olympia", "Mogador" a "Divadlo hráča" v Paríži, londýnskej "Albert Hall", v divadlách v Moskve, Petrohrade, Viedni, Amsterdame, New Yorku, Tokyu, Káhire, Ríme, Šanghaji, Berlíne. Prvýkrát vystúpi aj na Slovensku, práve v Považskej Bystrici.
Činnosť súboru má veľký význam, lebo svojou činnosťou zachováva národnú identitu, kultúrne dedičstvo a ducha krajiny. Súbor obnovuje zabudnuté staré ľudové piesne, nahrávajú CD, konajú koncerty, zúčastňujú sa na festivaloch, rozhlasových a televíznych programoch a pod..

Vstupenky na koncert sú v rôznych hladinách (VIP vstupenka s občerstvením v hodnote 15 €, vstupenka v hodnote 5 € a 10 € ).

Okrem vystúpenia budú mať hostia v Hoteli Gino Park Palace možnosť v tento deň ochutnať aj špeciality gruzínskej kuchyne , ktorá má svoje charakteristické prísady - ide hlavne o vlašské orechy, cesnak a bylinky ako koriander a estragon. V ponuke je špeciálne gruzínske menu , kde nechýba tradičná mäsová polievka Kharcho, syrová špecialita Chačapuri, zeleninové Pchali, gruzínske víno dlhoročnou tradíciou a kvalitný gruzínsky koňak.

Na mape

Top