MI TROMI

MI TROMI

Dátum : 16. marca - 11. mája 2018
Miesto: Historická radnica, Košice, DK Zrkadlový háj, Bratislava

Vstupenky

Piatok
16
Mar 2018
19:00
Piatok
11
Máj 2018
19:00

Popis

Mi tromi
Hudobno-tanečná šou

Jedinečná trojica umelcov Štefan Štec, Michal Noga a Peter Vajda, sa na slovenskej scéne po prvýkrát spoločne predstavila na jeseň v roku 2017. V troch vypredaných predstaveniach mladí folkloristi prepojili tradičné prvky ľudovej kultúry s umením v modernej interpretácii. V posledných rokoch zažíva folklór na Slovensku renesanciu a oslovuje nielen svojich skalných fanúšikov, ale aj rady mladých ľudí, ktorí sa o folklóre doteraz učili iba v škole a sú častokrát prekvapení jeho vizuálnou, pohybovou či hudobnou atraktivitou.

Túto trojicu finalistov populárnej televíznej šou Zem spieva z roku 2017, netreba nijako zvlášť predstavovať. Ak sa ich výnimočný cit pre spev, tanec a hudbu spojí so všestranným talentom umeleckého choreografa a režiséra Vlada Michalka, vzniká emotívne silné dielo, ktoré nenechá nikoho na pochybách, že folklór má na Slovensku svoje stabilné miesto a silné korene. Dych vyrážajúci tanec Petra Vajdu a nádherné piesne Štefana Šteca pod taktovkou kapely s fenomenálnym primášom Michalom Nogom zanechajú v divákoch dlho doznievajúce emócie spojené s príjemnými zimomriavkami a tancujúcimi nohami pod stoličkami divadelných sál.

V hudobno-tanečnej šou MI TROMI, čo to, prezradíme aj zo súkromia mladých umelcov a viac sa dozvieme o ich začiatkoch, prvých úspešných krokoch v ich domácich folklórnych súboroch, ale aj o tom, ako bohatstvo ľudovej kultúry odovzdávajú novým generáciám. Celovečerný program plný temperamentnej muziky, tanca, spevu a ľudového slova je doplnený o videoprojekcie z už spomínaného súkromia hlavných protagonistov, ale aj o zábery z najkrajších miest slovenského folklóru. Spoločne sa presvedčíme, že slová porotcov šou Zem spieva a slovenských médií o jedinečnosti pohybov tanečníka Peťa Vajdu, slávikovi v hrdle Štefana Šteca a šikovnosti prstov Michala Nogu sú naozaj pravdivé.

Pozitívne ohlasy divákov z prvých predstavení privádzajú mladých mužov opäť na spoločné javisko, a to do košickej Historickej radnice a bratislavského Zrkadlového hája.

„Perfektní ste. To, čo robíte, robíte dobre a robte to ďalej ♥️ ♥️ “
Ivetka, Raslavice

„Úžasný umelecký zážitok to bol“.
Katka, Košice

„Perfektný zážitok! Ďakujeme "Mi tromi!! “ :)
Anna, Košice

(FCB komentáre sú uverejnené so súhlasom našich fanúšikov).

Vstupenky na predstavenia v Košiciach 16.3.2018 a v Bratislave 11.5.2018 sú dostupné v sieti Ticketportal.
Viac informácií o rezerváciách a predaji nájdete aj na FB stránke MI TROMI.
Príďte a zažite explóziu folklórnych chutí na vlastnej koži!

Na mape

Top