Swingová tančiareň s FATS JAZZ BAND

Swingová tančiareň s FATS JAZZ BAND

Dátum : 09. decembra 2017
Miesto: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto n/V Nové Mesto nad Váhom
Cena : 12,00 €

Vstupenky

Popis

SwinGang 
Skupina SwinGang vznikla v Septembri 2013, a odvtedy sa snaží zachytiť a interpretovať špecifický štýl Jazz Manouche, alebo Gypsy Swing, pomocou vlastného hudobného jazyka vychádzajúceho z aktívneho štúdia autentických nahrávok. Tento tradičný jazzový druh preslávili v 30. rokoch 20. storočia najmä gitarista Django Reinhardt a huslista Stephane Grappelli ale aj muzikanti ako Angelo Debarre, súrodenci Rosenbergovci, Schmittovci, a ďalší. Aby sa skupina SwinGang čo najviac priblížila autentickému zvuku, hrá v štandardnej zostave: husle, dve originálne gitary prispôsobené špeciálne na hru Gypsy Swing a kontrabas. Celé toto harmonické zloženie dopĺňa speváčka. 
Počas troch rokov SwinGang vystúpil na rôznych súkromných aj verejných podujatiach, či festivaloch ako Swing It!, Grape, Trnavské dni, Bratislavský Bál, Jazzová loď, Swingová tančiareň Bratislava Hot Serenaders a Melody Makers a iné. 
V roku 2015 sa SwinGang zúčastnil súťaže Nové tváre slovenského jazzu a vo finále súťažnej prehliadky získal cenu Hudobného fondu za ,,Kvalitné oživovanie tradície“. 
V roku 2017 sa SwinGang zúčastnil súťaže Strunobranie, kde obsadil Zlaté pásmo a postup na celoštátnu súťažnú prehliadku.

Obsadenie skupiny a zostava: 
Husle - Andrej Záhorec
Gitara - Vladimir Nikulin
Gitara - Miroslav Nikulin
Kontrabas - Peter Hrbík
Spev Andrea- Kružliaková

Vstupné/Entry: 12,00 EUR 
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Potrebná rezervácia stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo na maili info@bluenote.sk

Na mape

Top