Arakain + Lucie Bílá + hostia

Hlásime sa s novinkou – a veríme, že pre všetkých radostnou správou : k večeru rockových sirén, ktorý sa bude dňa 6.7.2019 konať na amfiteátri v Banskej Bystrici. 

Už teraz honosnú zostavu spestria a to doslova, švédski AMARANTHE ! Myslíme si, že mnohí z vás jednoznačne vedia, o čo ide. Pomerne mladá a už úspešná kapela zo Švédska, v čele s divoškou a sympaťáčkou Elyze Ryd, príde ozvláštniť banskobystrický večer a poobedie svojím mixom metalu, popu, techna, ale aj zaujímavým odlíšením od ďalších kapiel, čo sa týka vokálneho prejavu. Elyze sekundujú dvaja speváci – jeden spevák je orientovaný na čisté mužské vokály a druhý na tzv. screamy, po našom by sme to mohli definovať slovkom „krikľúň“... proste screamer.
Ich hudobný štýl je zmesou melodického death metalu, power metalu a tanečnej hudby s prvkami popovej hudby a metalcoru. Speváčka Elize Ryd popísala ich štýl takto: "Dance-metal s chuťou death a moderného melodického death metalu."

Skupina vďaka mixu hudobných štýlov a obsadeniu, zaujala a výrazne sa odlíšila od kapiel, ktoré majú speváčku a hrajú buď symfonický metal (Nightwish, Within Temptation a mnoho iných), alebo tvrdšieho razenia (Arch Enemy, Butcher Babies...). Zaujali voľné miesto medzi štýlmi a darí sa im pútať pozornosť vďaka týmto všetkým atribútom. Hrajú proste moderný metal.

Skupina má za sebou vydanie už 5 štúdiových albumov, posledný Helix je z roku 2018. Naživo predvedú niekoľko novinkových skladieb a samozrejme najznámejšie skladby.

Samostatným zjavom je samozrejme frontwomanka Elyze. Okrem atraktívneho zjavu ponúka táto drobná kráska aj naozaj silný a melodický prejav, ktorý sa nebojí hnať do výšok. Vďaka tomu sa jej podarilo niekoľko závideniahodných spoluprác, napríklad hrala aj so skupinou Nightwish, naspievala album projektu Avalon fínskeho gitarového maestra Tima Tolkkiho, ďalej spolupracovala s kapelami ako Kamelot, ale aj s inými umelcami a kapelami. Vystupuje aj mimo metalovú scénu, na Vianočných akciách, kde spieva aj duety so spevákmi.

Živé vystúpenia spestruje Elyze atraktívnym outfitom ... je sa aj na čo pozerať. 
The Nexus 
Digital World
Amaranthe - Drop Dead Cynical
Burn with Me 
Elize Ryd (Amaranthe) EVOLUTION - 1992-2019
Timo Tolkki´s Avalon Feat. Elize Ryd - Enshrined in my memory
Elize Ryd & Timo Tolkki´s Avalon - I'll Sing You Home
Elize Ryd - Euphoria (Gothia Cup 2012)
Elyze Ryd tribute

Vstupenky na podujatie Arakain + Lucie Bílá + hostia v predaji!

Top