13th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava 2016

13th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava 2016

Dátum: Permanentka: 4.11.2016 + 7.11.2016 (19:00)
Miesto: Ateliér Babylon / Kostol Cirkvi Bratskej
Adresa: Nám. SNP 14 / Cukrová 4 , Bratislava

Vstupenky

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
13th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava 2016
Permanentka: 4.11.2016 + 7.11.2016 (19:00)

Popis podujatia

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB) – TSVANTSIK YORN (20 YEARS)
TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE (A, IL) – SONGS OF JERUSALEM
Dátum/Date: 04.11.2016 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Ateliér Babylon, Nám. SNP 14, Bratislava
Vstupenky na koncert.


SEMER ENSEMBLE (USA, D, LV, RU)
Dátum/Date: 07.11.2016 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Kostol Cirkvi Bratskej, Cukrová 4, Bratislava
Vstupenky na koncert.


Popis/Description:

Známych festivalov židovskej kultúry v Európe nie je veľa. Možno z nich spomenúť festivaly v Krakove, Budapešti, Londýne, Weimare, Fürthe a Ľvove. A potom KlezMORE v pre Bratislavčanov neďalekej Viedni (www.klezmore-vienna.at). Festival KlezMORE Vienna sa konal v rakúskej metropole desať rokov a počnúc rokom 2014 pokračuje už spoločne v spolupráci so slovenským hlavným mestom. Festival KlezMORE patrí medzi európske top festivaly židovskej kultúry, vystúpili na ňom najväčšie esá židovskej hudby (napr. nositelia prestížnej ceny Grammy – americkí The Klezmatics a poľskí Kroke, holandský Amsterdam Klezmer Band, Timna Brauer & Elias Meiri Ensemble známa úspešným reprezentovaním Rakúska na IBU Eurovision Song Contest). Festival trvá cca. mesiac na prelome októbra a novembra, pozostáva z desiatok kultúrnych podujatí spojených s kulinarikou a je sprevádzaný hojnou diváckou účasťou. 

Bratislava, napriek tomu, že Židia po storočia tvorili jej neodmysliteľnú súčasť, a napriek tomu, že sa v nej stále nachádzajú významné židovské pamiatky, dlhodobo nemala vlastný „židovský“ festival. Aj preto sa v roku 2014 zrodila idea takýto festival organizovať, a to v spolupráci dvoch hlavných miest a pod jednou značkou. Na bratislavskej časti premiérového spoločného ročníka sa na významných scénach predstavili kvalitní interpreti zo šiestich krajín (Srbsko, Česko, Lotyšsko, Rusko, Veľká Británia a Slovensko), čo diváci ocenili hojnou účasťou. Na ostatnom ročníku hudobná úroveň gradovala a predstavili sa umelci až z ôsmich krajín (Arménsko, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina, Spojené štáty americké, Rakúsko, Maďarsko a Slovensko). 

„Bratislavská“ časť festivalu bude aj tento rok tvoriť jeho menšiu časť. Avšak, určite nie bezvýznamnú. Už teraz sa počíta s vystúpeniami troch hudobných zoskupení, a v závislosti od výšky finančných príspevkov aj tanečným workshopom, prednáškou o židovskej Bratislave a prehliadkou židovských pamiatok Bratislavy. Interpreti vystupujúci tento rok v Bratislave patria k celosvetovej špičke svojho žánru a budú headlinermi celého festivalu. 

Otvárací galakoncert festivalu sa uskutoční tento rok v Bratislave 4. novembra 2016 o 19.00 hod.. Pódium v renomovanom bratislavskom klube Ateliér Babylon bude patriť multižánrovému zoskupeniu umelcov z troch krajín sveta – Rakúska, Izraela a Trinidad a Tobago pod názvom TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE v programe SONGS OF JERUSALEM. Speváčka Timna Brauer s jemenskými koreňmi je absolútnou svetovou špičkou v oblasti world music, pričom k jednému z vrcholov jej doterajšej kariéry patrí reprezentácia Rakúska na renomovanej speváckej súťaži EUROVISION SONG CONTEST. Jej partner v hudobnom, ale aj súkromnom živote, Elias MEIRI má povesť jedného z najlepších svetových jazzových klavíristov. Okrem tohto zoskupenia na galavečere vystúpi aj domáci PREßBURGER KLEZMER BAND, nositeľ prestížneho ocenenia RADIO_HEAD AWARD za najlepší album v kategórii world&folk. 

7. novembra 2016 sa o 19.00 hod. v Kostole cirkvi bratskej uskutoční umelecký vrchol festivalu. Zoskupenie SEMER ENSEMBLE pozostávajúce z ôsmich najlepších muzikantov žánru klezmer zo štyroch krajín (Spojené štáty americké, Nemecko, Lotyšsko a Rusko) premiérovo predstaví projekt stratených piesní vydavateľstva SEMER pôsobiaceho pred druhou svetovou vojnou v Berlíne, paradoxne aj niekoľko rokov počas nastupujúceho nacistického režimu, ktorý jeho činnosť ukončil násilne počas Krištáľovej noci. Spevák zoskupenia Lorin Sklamberg je nositeľom prestížnej Grammy Award. Umelecký vedúci projektu profesor Alan Bern obdržal v tomto roku za jeho päťročnú činnosť na projekte čestné občianstvo mesta Weimar. Projekt tento rok vychádza aj na CD nosiči v renomovanom vydavateľstve Piranha Records.

Vstupné/Entry: Permanentka na oba koncerty: 18,00 EUR
(Cena je limitovaná do 30.9.2016.)

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top