Antigona

Antigona

Dátum: 1. januára 2100 - 1. januára 1900
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Projekt iLiti je súborom krátkych sfilmovaných epizód, pričom každá epizóda rozoberá iné literárne dielo svetovej či slovenskej literatúry. Príbehy literárnych diel sú vsadené do udalostí, ktoré hýbali dejinami sveta počas autorovho písania daného diela.
Prvá epizóda iLiti nesie názov Antigona. Časová linka nás prenesie do obdobia Antickej literatúry. Dej sa odohráva v meste Téby, kedy po smrti kráľa Oidipa zahynú vo voje i jeho dvaja synovia Eteokles a Polyneikes. Eteokles bol pochovaný s patričnými poctami, zatiaľ čo na príkaz nového vládcu Kreóna bolo telo Polyneika ponechané divej zvery.
Gradácia deja nastáva keď Polyneikova sestra Antigona chce svojho brata pochovať aj pod hrozbou trestu smrti. Ako to celé dopadne? Prečo Sofokles ako autor diela Antigona zobrazuje osudy ľudí v linkách tragédie? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky sa dozviete, keď si pozriete prvú epizódu nášho projektu iLiti.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top