Detail info
Close

BILLY TALENT - support Frank Turner, Sincere Engineer

BILLY TALENT - support Frank Turner, Sincere Engineer

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Punk-rockeri Billy Talent po rokoch opäť u nás!

Kanadská gitarová úderka prinesie do Bratislavy hudobný uragán a predstaví svoj najnovší album. 

Na Slovensku známa a veľmi obľúbená formácia pochádza z Ontária. Spevák kapely Benjamin Kowalewicz, gitarista Ian D'Sa, basák Jonathan Gallant a bubeník  Aaron Solowoniuk tvoria nemenné jadro od začiatku 90. rokov.

Ťažko napodobniteľná identita a takmer endemické hudobné aranžmány ich zaniesli za okraj bežnej žánrovosti. Skupina dotiahla svoju produkciu až k celosvetovým oceneniam a výrazne ovplyvnila aj globálny trh hudobného mainstreamu.

Rôznorodé albumy, nekonvenčnosť pri ich tvorbe a miešanie muzikálneho imidžu prinášajú punk-rockový základ, vyladený do ucha lahodiaceho alternatívneho rocku a v prípade potreby turbulentne explodujú do svetového Punk 'n' Rollu v najmodernejšej verzii Emo.

Za roky pôsobenia v prvej svetovej lige rocku nestratili nič zo schopnosti ovládať svojou nadupanou muzikou a vyhrotenými textami masy fanúšikov  a často  im patrí pozícia headlinera veľkých festivalov.

Najznámejšie skladby Red Flag, Surrender, Fallen Leaves,  Surprise Surprise, Rusted From The Rain znejú z obrovských pódií doslova hymnicky a pritiahnu si často celý dav. 

Nový album “Talenťákov“ je produktom takmer šiestich rokov zadržiavaného hnevu a frustrácie z toho, čo vidia vo svete, vo svojich komunitách a vo svojich životoch. V ich hudbe vždy existovalo sociálne povedomie ale teraz ho cítiť obzvlášť výrazne. Samotný názov  Crisis of Faith vyjadruje pocit bezmocnosti, ktorý hraničí s úplným zúfalstvom ľudstva. 

Crisis of Faith je o tom, ako urobiť svet lepším miestom – nielen so spravodlivým hnevom a rozhorčením ale aj s láskou a súcitom.

„Na tomto albume je možné počuť širokú škálu zvukov. To isté platí aj o textoch, v ktorých sú zakomponované všetky emócie, ktoré nami počas písania a nahrávania hýbali. Táto rozmanitosť spája všetko, čo z nás robí to, kým sme, čím sme si prešli a kde sme ako kapela“ . 

Do našej metropoly sa vrátia po 6-tich rokoch  a prinesú svoj najnovší, celkovo šiesty štúdiový album,  a s trochou symboliky  je aj ich dátum plánovaného vystúpenia v očakávaní priam pekelnej šou. Mimoriadny hudobný večer bude mať veľmi bohatý sprievod.

Okrem headlinera akcie vystúpi aj populárny Angličan - originálny folk-punkový  Frank Turner, kapela The Menzingers z Pennsylvániea štvorlístok umelcov doplní  formácia z Chicaga Sincere Engineer

Toto ojedinelé hudobné podujatie s bohatou dramaturgiou sa odohrá 6. júna 2023 v Bratislavskej Refinery Gallery.

Line up:

18:00 h vstup
19:00 - 19:30 h   Sincere Engineer
19:50 - 20:25 h   Menzingers
20:45 - 21;25 h Frank Turner
22:05 - 23:20 h Billy TalentFB event

 

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top