Báječná neděle v parku Créve Coeur

Báječná neděle v parku Créve Coeur

Dátum: 27. októbra. 2019
Miesto: Dom odborov Žilina

Vstupenky

Nedeľa
27
Okt 2019
19:00
Báječná neděle v parku Créve Coeur

Popis podujatia

Hrajú:  IVA JANŽUROVÁ , SABINA REMUNDOVÁ, LUCIE ŽÁČKOVÁ, BARBORA MUNZAROVÁ

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamsa Báječná nedeľa v parku Creve Coeur si zvolila pre svoj režijný debut herecká legenda Iva Janžurová. "Tennesseee Williams je pre mňa tým nejvýsostnějším dramatickým autorom a vždy bolo mojím snom stretnúť sa s jeho dokonalými kresbami ľudských duší na javisku," hovorí Iva Janžurová v súvislosti so svojou prvou divadelnou réžiou.
V cituplnej komédii Báječná nedeľa v parku Creve Coeur si Iva Janžurová zahrala v polovici 80. rokov v Divadle na Vinohradoch v réžii Stanislava Remunda. Teraz rovnakú postavu zverila svojej dcére Sabine Remundovej, do ďalších úloh obsadila Barboru Munzarová a Luciu Žáčková, sama sa tiež objaví v jednej z rolí.
Z veľkej vášne a túžby po šťastí sa v žiary horúceho dňa prepletá príbeh štyroch ženských hrdiniek.
V spoločenskej rubrike miestneho nedeľníka sa objaví oznámenie, ktoré - v každej z nich inak - vyvolá nečakanú aktivitu! Nechcú nič viac a nič menej ako ktokoľvek z nás: vymaniť sa z nijakosti obyčajného života, žiť romantický život plný vzruchov. A keď Dorothea v jednej situácii hovorí svojej domovníčke: "Bodey, ty žiješ zo zážitkov druhých!" Pochopíme, akou dojemnou, ale aj komickou aktivitou môže duša biť, keď v nemožnosti vlastného prežitku vložíte všetky svoje nádeje a sny do životov svojich najbližších.
Do iskrenia a vzrušenia vstupuje, ako tragikomický záblesk pominuteľnosti ľudského bytia, slečna Glucková. V jej izbe o poschodie vyššie totiž straší. A my sa smejeme, aby sme prehlušili tieseň. Helena sa toľko nechce podobať všetkému, čo by len tieňom pripomínalo malosť priemernosti, finančnú neistotu, samotu. Ale aj ju, tak ako každého z nás, zaráža poznanie, že to, čo si neželáme, čoho sa bojíme, čomu sa bránime, do svojho života , snáď práve aj preto, priťahujeme ...

Na mape

Top