Báječná neděle v parku Créve Coeur

Báječná neděle v parku Créve Coeur

Dátum: 27. októbra 2019
Miesto: Dom odborov Žilina

Vstupenky

Nedeľa
27
Okt 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Báječná neděle v parku Créve Coeur

Popis podujatia

Hrajú:  IVA JANŽUROVÁ , SABINA REMUNDOVÁ, LUCIE ŽÁČKOVÁ, BARBORA MUNZAROVÁ

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamsa Báječná nedeľa v parku Creve Coeur si zvolila pre svoj režijný debut herecká legenda Iva Janžurová. "Tennesseee Williams je pre mňa tým nejvýsostnějším dramatickým autorom a vždy bolo mojím snom stretnúť sa s jeho dokonalými kresbami ľudských duší na javisku," hovorí Iva Janžurová v súvislosti so svojou prvou divadelnou réžiou.
V cituplnej komédii Báječná nedeľa v parku Creve Coeur si Iva Janžurová zahrala v polovici 80. rokov v Divadle na Vinohradoch v réžii Stanislava Remunda. Teraz rovnakú postavu zverila svojej dcére Sabine Remundovej, do ďalších úloh obsadila Barboru Munzarová a Luciu Žáčková, sama sa tiež objaví v jednej z rolí.
Z veľkej vášne a túžby po šťastí sa v žiary horúceho dňa prepletá príbeh štyroch ženských hrdiniek.
V spoločenskej rubrike miestneho nedeľníka sa objaví oznámenie, ktoré - v každej z nich inak - vyvolá nečakanú aktivitu! Nechcú nič viac a nič menej ako ktokoľvek z nás: vymaniť sa z nijakosti obyčajného života, žiť romantický život plný vzruchov. A keď Dorothea v jednej situácii hovorí svojej domovníčke: "Bodey, ty žiješ zo zážitkov druhých!" Pochopíme, akou dojemnou, ale aj komickou aktivitou môže duša biť, keď v nemožnosti vlastného prežitku vložíte všetky svoje nádeje a sny do životov svojich najbližších.
Do iskrenia a vzrušenia vstupuje, ako tragikomický záblesk pominuteľnosti ľudského bytia, slečna Glucková. V jej izbe o poschodie vyššie totiž straší. A my sa smejeme, aby sme prehlušili tieseň. Helena sa toľko nechce podobať všetkému, čo by len tieňom pripomínalo malosť priemernosti, finančnú neistotu, samotu. Ale aj ju, tak ako každého z nás, zaráža poznanie, že to, čo si neželáme, čoho sa bojíme, čomu sa bránime, do svojho života , snáď práve aj preto, priťahujeme ...Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top