Detail info
Close

Barbora Botošová and Friends

Barbora Botošová and Friends

Dátum: 28. júna 2024
Miesto: V - klub, Bratislava
Adresa: Námestie SNP 12, Bratislava

Vstupenky

Piatok
28
Jún 2024
19:30
Barbora Botošová and Friends
V - klub

Bratislava

Popis podujatia

Príďte si užiť famózne hudobné Rošambo! Pozývame vás na koncert plný virtuozity, energie a poriadne nadupanej world music hudby. Extra dávka temperamentu presiaknutého rómskym koloritom, balkánske rytmy, originálne aranžmány, fantastickí hudobníci, fúzie a prepojenia tých najcool žánrov v podaní 8 člennej kapely pod vedením známej primášky Barbory Botošovej - to chceš zažiť!  Barbora Botošová je huslistka, skladateľka a aranžérka so skúsenosťami v tradičnej i klasickej hudbe. Pokračujúc v šľapajach svojho starého otca, ktorým bol legendárny slovenský hudobník Ján Berky Mrenica st., je Barbora zástupkyňou etno-džezových žánrov a world music. Jej umelecký étos je zakorenený v dedičstve jej rodiny, no odvážne doň púšťa i ďalšie rozmanité žánre. Súbor Barbora Botošová Band odráža jej aktuálnu tvorbu a oslavuje desaťročie úspešného pôsobenia na domácej hudobnej scéne. Najnovší album „Roshambo“ prekračuje hranice spomínaných žánrov - obsahuje rómsku hudbu nad rámec stereotypov. Mieša sa v nich swing, čardáš, balkánske rytmy, gospel i rock, pričom všetko zjednocuje rómsky jazyk. Barbora je čerstvou držiteľkou ocenenia Roma Spirit v kategórii kultúra za dlhodobý umelecký prínos, široký záber v oblasti vzdelávania mládeže a popularizácii rómskej kultúry, čo je dôkazom jej oddanosti k hudobnej dokonalosti a kultúrnej autentickosti. Jej tvorba je vitrínou výnimočného talentu, kreativity a posúvania hraníc. Prepojenia slovenského folklóru, flamenco rytmov, jazzu, funku, kletzmeru, rumunskej či rómskej hudby Vás nabijú energiou, ktorá odštartuje vaše horúce leto 2024.

Súčasťou Barborinej kapely sú výnimoční umelci - jej brat, multiinštrumentalista a hudobný producent Eugen Botoš ml, ktorý hrá na basgitare, klavírny virtuóz Miloš Biháry, huslista Marek Michael Konček, gitarista Pavol Bereza a bicista Juraj Dávid Raši. Sólistkami sú speváčky Michaela Bobeková alias Michelle a poľská speváčka Agata Siemaszko.

Prepracované aranžmány, virtuozita, pravá nefalšovaná energia, rómsky kolorit, vlastné kompozície, emócie a temperament - to všetko zažijete na koncerte známej world music primášky Barbory Botošovej, a jej kapely. 

 

 

Predaj len formou Hometicket !


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

google maps
Top