Detail info
Close

Beethoven, Ryba, Schubert

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Beethoven, Ryba, Schubert

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Utorok 09.04.2024 19.00 h, Malá sála SF, cyklus P

Beethoven, Ryba, Schubert


Tomáš Šelc barytón
Barbara Maria Willi kladivkový klavír

Ludwig van Beethoven  An die ferne Geliebte, op. 98
Jakub Jan Ryba              Zwölf Böhmische Lieder

Franz Schubert               Du bist die Ruh, op. 59 č. 3, D. 776
                                       An den Mond, D. 193
                                       An die Musik, op. 88 č. 4, D. 547
                                       Die Forelle, op. 32, D. 550

 

Slovenský basbarytonista Tomáš Šelc je v posledných rokoch prvou voľbou pri organizovaní vokálnych koncertov s historickým kontextom. Chápanie dobových konotácií a jeho flexibilné technické prispôsobovanie sa repertoáru z neho tvoria majstra. Spoločne s čembalistkou, organistkou a špecialistkou na kladivkový klavír Barbarou Mariou Willi predstavia tvorbu troch skladateľov. Vokálne dielo An die ferne Geliebte si knieža Lobkowitz objednal u Ludwiga van Beethovena po smrti svojej manželky Marie. Je možné, že knieža mal byť i interpretom, keďže popri politických a ekonomických záležitostiach vášnivo a takmer na profesionálnej úrovni spieval. Piesne Jana Jakuba Rybu v českom jazyku sú v tvorbe 18. storočia vzácnosťou, väčšina autorov v tých časoch písala na texty nemecké či talianske. Cyklus stelesňuje scény z bežného života, muž nechápe ženu, je zaslepený láskou, kto by také strasti nepoznal... Na koncerte zaznie aj zlomok bohatého repertoáru kráľa piesní Franza Schuberta.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top