Budapest Klezmer Band & Šalamon kapelye

Budapest Klezmer Band & Šalamon kapelye

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Koncert v rámci festivalu Višegrádske dni 2021

Budapest Klezmer Band je jedným z najvýraznejších predstaviteľov európskej scény, ktorý sprostredkúva stredo a východoeurópsku židovskú hudobnú tradíciu. Tvorcom jej úspechov je vedúci, klavirista a aranžér Ferenc Jávori. Za 21 rokov svojej existencie kapela vydala 8 albumov a koncertovala v Izraeli, USA, Kanade a v devätnástich štátoch Európy.

Košická klezmerovská formácia vznikla na začiatku roka 2015. Repertoár pozostáva  jednak z tradičných klezmerských skladieb, a jednak zo skladieb inšpirovaných klezmerom.  O dramaturgiu jeho tvorby sa stará kapelník a kontrabasista kapely Pavol Šalamon, pričom úpravy väčšiny skladieb pochádzajú od vedúceho Budapest Klezmer Bandu  Ferenca Jávoriho,  Adriana Harvana,  pôsobiaceho na košickom Konzervatóriu a violončelistu kapely Ladislava Gurbaľa. Texty piesní z „jidiš“  do slovenčiny prebásnil Ján Štrasser a Ján Gavura.

Toto podujatie je organizované v režime KZ (kompletne zaočkovaní) podľa platného COVID automatu. V tomto režime je podmienkou vstupu na podujatie doklad o plnom zaočkovaní majiteľa vstupenky.

Za plne očkovanú osobu sa považuje: 

a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, 
c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, alebo
d) osoba do 12 rokov veku.  Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top