Detail info
Close

CITY TOUR – Prešporáčikom®Oldtimer

CITY TOUR – Prešporáčikom®Oldtimer
CITY TOUR – Prešporáčikom®Oldtimer

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Po zakúpení vstupenky v sieti Ticketportal je potrebné rezervovať si termín na info@tour4u.sk alebo na tel. čísle: +421 903 302 817

Vydajte sa s nami po Bratislave dobovými Prešporáčikmi® Oldtimer. Priblížime Vám históriu Bratislavy tak, ako ju nepoznáte.

Hradný okruh

Nástup: Nám. E. Suchoňa (pri historickej budove SND na Hviezdoslavovom nám.)

Trvanie:  60 min.

Prestávka na hrade: 20 min.

Pekne v pohodlí Prešporáčika® Oldtimer s otváracou priesvitnou strechou vás prevezieme starými štvrťami Bratislavy nachádzajúcimi sa za niekdajšími mestskými hradbami voľakedajšieho stredovekého mesta. Očarí vás atmosféra širšieho centra mesta a pamiatky, ktoré pri pešej prechádzke neuvidíte. Dozviete sa o jedinečnosti obrátenej pyramídy, uvidíte miesto, kde pristálo v Bratislavské UFO, ako sa v skutočnosti volá Prezidentský palác, kedy vznikla Obchodná ulica a oveľa, oveľa viac. Vyvezieme vás  až na Bratislavský hrad, na ktorom nájdete stopy keltskej, rímskej a slovanskej kultúry, majestátne nádvorie a nádhernú barokovú záhradu. Ani vaše deti na nebudú nudiť. Určite ich zaujme audio sprievodca od p.Ľubomíra Feldeka, s množstvom pesničiek básničiek a hádaniek. Vaša návšteva zo zahraničia zas uvíta výber z 23 jazykov ktoré máme v ponuke.

Panoramatický okruh

Nástup: Nám. E.Suchoňa (pri historickej budove SND na Hviezdoslavovom nám.)

Trvanie:  95 min.

Prestávky: na Slavíne 15 min., na hrade 20 min.

Tento okruh je spojený s najkrajšími panoramatickými výhľadmi na Bratislavu, počas ktorého uvidíte nádherný Modrý kostolík, impozantný komplex budov obchodného centra Eurovea, novú budovu SND a mnoho zaujímavých novodobých a historických budov. Zoznámite sa s históriou a legendami Bratislavy od vzniku uhorského  kráľovstva, korunovačnými slávnosťami z obdobia Márie Terézie ale aj súčasnosťou Bratislavy. Vychutnáte si pohľad na Bratislavu z TOP vyhliadkových bodov. Zo Slavína, pomníka vybudovaného na počesť padlých vojakov druhej svetovej vojny, ktorý je vysoký úctyhodných 40 metrov a vyrobený zo žule. Počas prestávky na Bratislavskom hrade máte možnosť navštíviť hradné nádvorie, očarujúcu barokovú záhradu a vychutnať si nádherný panoramatický pohľad na Staré Mesto a druhý breh Dunaja.

Okruh Starým Mestom

Nástup: Hlavné nám.

Trvanie: 35 min.

Jedine Prešporáčik® Oldtimer Vás prevezie tajomnými uličkami a zákutiami historického centra Starého Mesta Bratislavy. V ponuke audio-sprievodcu  je 23 jazykov, vrátane okruhu pre deti od významného slovenského spisovateľa Ľ. Feldeka. Okruh začína prehliadkou Hlavného námestia s Roladovou fontánou a Mestskou radnicou. Ukážeme vám, kde kedysi stála synagóga, prejdeme okolo fontány, ktorá podľa legendy naplní fľašu vínom, uvidíte kde sídlila prvá univerzita v Bratislave a kde  koncertoval W. A. Mozart a ďalšie známe osobnosti hudobného sveta. Ukážeme vám aj niekdajšiu korunovačnú katedrálu uhorských kráľov Dóm sv. Martina, kostol Klarisiek a prejdeme aj cez najužšiu uličku Bratislavy, na ktorej prebýval mestský kat. Prezriete si poslednú zachovanú mestskú bránu tzv. Michalskú bránu. Uvidíte množstvo palácov z dôb Márie Terézie. Tak neváhajte a zakúpte si okruh ešte dnes!


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top