DENIS MATSUEV – Mozart/Šostakovič/Čajkovskij

Abonentný cyklus Gesamtkunstwerk 2019/2020
DENIS MATSUEV – Mozart/Šostakovič/Čajkovskij

Dátum: 15. apríla 2020
Miesto: Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava

Vstupenky

Streda
15
Apr 2020
19:30
DENIS MATSUEV – Mozart/Šostakovič/Čajkovskij

Popis podujatia

15. 4. 2020 19:30 Koncertná sieň Slovenskej filharmónie
KOMORNÝ ORCHESTER VIEDEŇ – BERLÍN
DENIS MATSUEV, klavír
GÁBOR TARKÖVI, trúbka
Wolfgang Amadeus Mozart: Serenáda č. 13 G dur pre sláčikový orchester KV 525, Malá nočná hudba
Dmitrij Šostakovič: Koncert č. 1 pre klavír, trúbku a sláčikový orchester op. 35
Piotr Iľjič Čajkovskij: Serenáda C dur pre sláčikový orchester op. 48

Berlínski a viedenskí filharmonici sú už niekoľko desaťročí neodškriepiteľne dve najlepšie hudobné telesá na svete. S Komorným orchestrom Viedeň – Berlín, zloženým z hudobníkov oboch špičkových filharmonických telies, zavíta teda do Bratislavy absolútna svetová hudobná elita. Gábor Tarkövi ako člen orchestra Berlínskych filharmonikov, patrí v súčasnosti k najuznávanejším hudobníkom. Podobne aj Denis Matsuev, jeden z najvýznamnejších klaviristov súčasnosti, ktorého virtuozitu označujú kritici za „luxusnú“. Dramaturgia tohto koncertu prinesie do Slovenskej filharmónie nielen najlepších svetových hudobníkov, ale okrem Mozartovho evergreenu v podobe Malej nočnej hudby aj zriedka hrávané pozoruhodné skvosty ruského komorného repertoáru.

Trúbku používal Šostakovič vo svojich kompozíciách ako nástroj paródie či výsmechu. Povýšiť ju na sólový inštrument komorného koncertu však bolo niečo úplne nové. Šostakovičov Koncert pre klavír, trúbku a sláčikový orchester je vyjadrením skladateľovej vtedajšej radosti zo života, ktorá, žiaľ, netrvala dlho.

Čajkovského Sláčiková serenáda je nepochybne geniálne dielo, skladateľov obdiv voči Mozartovije v nej zjavný už na prvé počutie. Na Čajkovského pracovnom stole ležal vždy Mozartov životopis a keď mu raz na Vianoce daroval jeho vydavateľ kompletnú zbierku Mozartových diel, poďakoval sa mu listom slovami: „Nemohol som si priať žiadny krajší darček, pretože Mozart je mojím bohom”.

Čajkovského „boh“ rozprestrie krídla svojho génia už na začiatku tohto večera v podobe jednej z najznámejších skladieb klasickej hudby vôbec. Mozartova serenáda so svojou melancholickou náladou je možno nočnou, no rozhodne nie malou a v Matsuevovom podaní celkom určite luxusnou hudbou.

Vstupenky:
A kategória 65 EUR
B Kategória 45 EUR
Zľavnené (ITIC/ISIC/Dôchodca) 20 EUR (z B Kategórie)

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top