DOBROFEST TRNAVA 2019

DOBROFEST TRNAVA 2019

Dátum: 22. marca 2019
Miesto: Hotel Holiday Inn, Trnava

Vstupenky

Piatok
22
Mar 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
DOBROFEST TRNAVA 2019

Popis podujatia

Program:
Michael Messer & Damir Hal Halilič
Poutníci
Professional Deformation
Henrich Novák & Peter Luha


Michael Messer & Damir Hal Halilič

Spojenie dvoch vynikajúcich muzikantov prinesie na Malý Dobrofest množstvo rozdielnych farebných nálad. Anglický spevák, hráč na rezofonickú gitaru i dobro, skladateľ a producent Michael Messer je považovaný spolu s Duane Allmanom a Ry Cooderom za jedného z najlepších slide gitaristov na svete. Roku 1991 bol vyhlásený za Britského akustického bluesového umelca roka. Na svojom konte má viacero kritikou i poslucháčmi vysoko cenených albumov, na ktorých ponúka neobyčajne pôsobivú fúziu tradičného country bluesu s reggae, havajskou hudbou, jazzom a world music. Michael Messer vydal aj niekoľko inštruktážnych DVD, kde predstavuje svoj štýl hry na slide gitaru a dobro. Okrem toho má na trhu aj vlastný model rezofonickej gitary. Na trnavskom Dobrofeste hosťoval v roku 1998 a teraz sa po 21 rokoch vráti do Trnavy spolu s medzinárodne uznávaným gitarovým mágom, virtuóznym akustickým gitaristom Damirom Hal Haliličom z Chorvátska.


Poutníci

Poutníci začali v roku 2019 už svoju 49. sezónu. Za tak dlhú dobu sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, z nich niektorí patrili a patria medzi to najlepšie, čo český bluegrass mohol a môže ponúknuť - Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas alebo Honza Máca. Súčasná zostava hrá v rovnakom obsadení už 10 rokov. Na banjo a dobro je to Peter Mečiar, na mandolínu Honza Máca, gitarista a spevák je Jakub Bílý a kapelu vedie Jiří „Karas“ Pola, kontrabasista. Kapela vydala počas svojej existencie 15 CD alebo LP, posledný nosič produkoval Supraphon v roku 2017, a to 2CD s názvom Zlatá éra. V roku 2019 bude skupina pokračovať v príprave na ďalší, už šestnásty, nosič. Niektoré novinky, chystané na toto CD, ale hlavne „poutnické“ hity ako sú piesne Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary zaznejú aj na vystúpení kapely na Malom Dobrofeste.


Professional Deformation

Ako znie spojenie melodického bluegrassu, swingu, rockabilly a štyroch mužských hlasov? Odpoveď dostanete od skupiny Professional Deformation, ktorú v roku 2016 založil gitarista a spevák Jakub Racek (ex Monogram, Plavci, Pavel Bobek). Hviezdnu zostavu dopĺňajú nemenej významní muzikanti s dlhoročnou hudobnou praxou, Miloš Klápště kontrabas (ex. Richard Müller), dobrista Radek Vaňkát a banjista Petr Vošta. Živé vystúpenia kapely sú nabité energiou a hudobnými zábavkami. Vychutnáte si lyrické balady vkusne doplnené farebnými vokálmi a skvelé inštrumentálne výkony, ktoré nenechajú nikoho na pochybnostiach, že je súčasťou niečoho výnimočného.


Henrich Novák & Peter Luha

Neobyčajné spojenie zvuku akustického dobra s modernou elektrickou gitarou vzniklo ako výsledok vzájomného uznania a žánrovo sa snaží prepojiť blues s rockom, jazzom s bluegrassom. Henrich Novák je jeden z najlepších dobristov Európy, spolupracoval s bluegrassovými a country hudobníkmi z celého sveta, vyučuje hru na dobro a robí workshopy doma aj v zahraničí. Gitarový virtuóz Peter Luha vzbudil pozornosť schopnosťou loopovania, teda vrstvenia stôp naživo a jeho majstrovstvo je známe aj v zahraničí (koncerty v Európe, Mexiku, USA, Indii). S použitím loopera, gitary, hlasu, flauty a perkusií naživo vytvára celú kapelu.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture DOBROFEST TRNAVA 2019

Na mape

Top