Detail info
Close

DON AIREY & FRIENDS

Don Airey & friend
DON AIREY & FRIENDS

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 16.3.2019 o 20.00 h
Miesto konania/Place of event: Košice, Collosseum

Len samotné vymenovanie skupín, kde sa jeho inštrumentálna virtuozita podpísala na ich nahrávkach, je ako Messnerova špacírka najvyššími vrcholmi sveta. V rámci muziky je to putovanie najvýznamnejšími kapelami nedávnej histórie rocku, tak ako ním je aj jeho aktuálne kotvište v prístave Deep Purple.

Don Airey sa narodil v roku 1948 vo Veľkej Británii. Od vstupu na profesionálnu dráhu kopal a kope najvyššiu svetovú extraligu spomedzi rockových klávesákov.  Ak by mal v mladosti vo zvyku rýpať  nožíkom v parku po lavičkách mená frajeriek, určite by mal na boku svojich koncertami ošľahaných Hammondov vyrezané názvy skupín ako Rainbow, Gary Moore, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Black Sabbath, Jethro Tull, Whitesnake, Colosseum II, Michael Schenker, Uli Jon Roth či ELO. Spolupracoval aj so slávnym skladateľom Andrew Lloyd Webberom a a od roku 2002 sa usadil v Deep Purple.  Sporadicky realizuje aj sólové knahrávky a posledné roky cez koncertné pauzy Deep Purple hráva klubové koncerty pod hlavičkou DON AIREY & friends. Tentoraz príde na Slovensko hneď dvakrát. V novomestskom Blue Note sa cíti ako doma, jeho stenu zdobí Donova veľká podobizeň s vlastnoručným venovaním. V Košiciach sa slávny klávesák predstaví prvý krát, predvedie zmes skladieb, na ktorých sa podieľal ako skladateľ, alebo aranžér s Gary Moore, Ozzy Osbourne, Whitesnake, Rainbow, Deep Purple ale hlavne predstaví vydarenú tohtoročnú albumovú novinku  „One of a Kind“ ! Za mikrofónom sa predstaví aktuálny spevák skupiny Nazareth Carl Sentance a na gitare Simon McBride, ktorí sa na novom albume podieľali aj ako spoluautori.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture DON AIREY & FRIENDS
Top