Feel the Roma music/Pocíť rómsku hudbu

Feel the Roma music/Pocíť rómsku hudbu

Dátum: 20. októbra 2019
Miesto: Dom umenia, Košice

Vstupenky

Nedeľa
20
Okt 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Feel the Roma music/Pocíť rómsku hudbu
Dom umenia

Košice

Popis podujatia

AKCIA 1+1

Koncert prináša obrovskú energiu a vášeň do hudby, ktorá nesie vplyvy rómskej hudby celého sveta.
Projekt slovenských hudobníkov zoskupených okolo gitaristu a speváka rómskej národnosti Marca Pilla so skupinou špičkových muzikantov. V interpretáciách však neostávajú len pri Gypsy jazze, ale spájajú rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta a tak projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike. Gypsy jazz SK ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov, zaangažovaných aj autorsky do projektu. Program je nabitý emóciami, virtuozitou, ktorú v sebe obnáša rómske hudobné dedičstvo.
 
Skladateľ, aranžér, cimbalista, spevák a gitarista Marco Pillo už ako trinásťročný pôsobil v komornom orchestri A. Móžiho, s ktorým koncertoval po Európe. V Španielsku študoval hru na gitare a prenikal do krás španielskeho flamenca. Marco Pillo má široký diapazón hudobných štýlov a preto je jeho hudba a hudba muzikantov zoskupených okolo neho zaujímavá a atraktívna.
 
Ďalšou virtuóznou muzikantskou osobnosťou v kapele je Ján Berky Mrenica ml.
Po absolvovaní odboru husle na bratislavskom konzervatóriu pôsobil v SĽUK-u. Známym sa stal predovšetkým účinkovaním v orchestri Diabolské husle, ktorý zakladal jeho otec, legendárny husľový virtuóz Ján Berky-Mrenica st. Vedenie orchestra prevzal v roku 1997 a doteraz je hlavným tvorcom repertoáru tohto telesa.

Hudobne sa podieľal na filme Cinka Panna či na projekte SĽUK-u Strom.
V roku 2000 získal 3 ocenenia Slovenskej hudobnej akadémie Grammy: Interpret roka, Album roku, Najlepší orchester.
V roku 2015 nahral operné CD so špičkovými slovenskými interpretmi – Diabolské husle v opere a v tom istom roku tiež nahral v Poľsku Gypsy – jazzový album s poľským spevákom Józefom Mersteinom Jochymczykom s názvom -Me Givav (Môj život).
 
Hosťom koncertu bude populárny spevák a hudobník Marián Čekovský.
Nenapodobiteľný umelec Marián Čekovský si získava srdcia ľudí piesňou, svojským humorom a optimizmom. Tento rodák z Humenného nachádza cestu k fanúšikom všetkých vekových kategórii práve úprimnosťou, dobrou náladou a osobitým charakterom. Napreduje nezadržateľnou rýchlosťou vďaka hudobnej flexibilite a priebojnosti.
 
Ďalším hosťom koncertu je známy košický lekár, hudobník a spevák Juraj Vančík.
Hudbe sa venuje od detstva. Je víťazom Košického zlatého pokladu v rokoch 1969, 1984, 1986.
Nahral desiatky skladieb pre Slovenský rozhlas Košice a Bratislava. Vystupoval so skupinou DISK, s orchestrom Juraja Szabadosa a dodnes vystupuje so skupinou VABANK doma aj v zahraničí na rôznych hudobných podujatiach.

Zľava: 10% deti, dôchodcovia, študenti, ZŤPTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top