Detail info
Close

HILARIS CHAMBER ORCHESTRA NA ZÁMKU

HILARIS CHAMBER ORCHESTRA NA ZÁMKU

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 17.3.2019 o 16:00
Miesto konania/Place of event: Zvolenský zámok, Zvolen

Po úspešne vypredaných projektoch Hilaris Chamber Orchestra - Pocta Vivaldimu, Vianočné a Trojkráľové koncerty, ktoré sa uskutočnili v Bratislave sa členovia mladého renomovaného telesa predstavia prvýkrát aj v meste Zvolen a to v nedeľu 17. marca 2019 o 16:00 v kráľovskej sieni Zvolenského zámku. Zámerom projektu HUDBA NA ZÁMKU 2 je pokračovať v tradícii koncertov Hilaris Chamber Orchestra na slovenských zámkoch a uvádzať okrem diel svetových velikánov aj skladby popredných slovenských skladateľov. Prvý ročník regionálneho projektu HCO Hudba na zámku sa uskutočnil na zámku v Banskej Štiavnici v roku 2015 v rámci ktorého bola uvedená skladba Piesne zo Zaolzia od Romana Bergera a iné. Tentoraz zaznie v podaní Hilaris Chamber Orchestra krásne dielo od Vítězslava Kubičku - Jesenná hudba pre husle a orchester . Sólo na husliach si budete môcť vypočuť v podaní koncertného majstra HCO - Alana Vizváryho. Súčasťou dramaturgie budú aj diela Wolfganga Amadea Mozarta a Dmitrija Dmitrijeviča Šostakoviča. V Mozartovej Koncertantnej symfónii Es dur, KV 364 sa predstavia sólisti Alan Vizváry (husle) a Ľudovít Kara (viola). Na koncerte zaznie aj slovenská predpremiéra Šostakovičovho 2.sláčikového kvarteta A dur, Op. 68 ktoré zaznie v orchestrálnej verzii na Slovensku prvýkrát. Vstupenky v hodnote 10 eur v predpredaji siete Ticketportal a hodinu pred koncertom na mieste 12 eur. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme za pomoc s organizáciou a propagáciou Slovenskej národnej galérii , ktorá poskytla pre tento projekt reprezentatívne priestory Kráľovskej siene Zvolenského zámku .

 Vstupné: 10 Eur, na mieste 12 Eur

Prvý z putovných koncertov Hilaris Chamber Orchestra odštartuje v Banskej Štiavnici v prostredí rytierskej sály nadýchanej históriou a kultúrou s nasledovným programom:

E. H. Grieg: Holbergova suita op. 40
R. Berger: Piesne zo Zaolzia ( venované jubileu - 85.narodeninám autora)
A. Dvořák: Serenáda E dur op. 22 pre sláčikový orchester

Koncert sa realizuje s podporou dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky
 za rok 2015 a z grantového programu Hlavného mesta Bratislava - Ars Bratislavensis.

Dĺžka podujatia: 60 min.
 
Vstupné/Entry: 15,00 EUR (Na mieste 17,00 EUR)

50% zľava pre študentov, dôchodcov, zťp.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture HILARIS CHAMBER ORCHESTRA NA ZÁMKU
Top