Detail info
Close

HORTUS ARTIS 2024 / ČARODEJNÁ LÁSKA

HORTUS ARTIS 2024
HORTUS ARTIS 2024 / ČARODEJNÁ LÁSKA

Dátum: 1. septembra 2024
Miesto: Záhrada Domu Albrechtovcov,Kapitulská 1,Bratislava
Adresa: Kapitulská 313/1, Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
1
Sep 2024
17:00
HORTUS ARTIS 2024 / ČARODEJNÁ LÁSKA

Popis podujatia

9. KONCERT

ČARODEJNÁ LÁSKA

1. 9. 2024, 17.00, Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1, Bratislava

 

Eva Šušková soprán/mezzosoprán, Bratislavské gitarové kvarteto (SK/GR)

Miloš Slobodník, Yorgos Nousis, Radka Krajčová, Martin Krajčo gitary

 

Manuel de Falla (1876 – 1946): Siete canciones españolas pre mezzosoprán a gitaru (arr. Miguel Llobet)

El paño moruno – Seguidilla murciana – Asturiana,

Jota – Nana – Canción – Polo

Federico García Lorca (1898 – 1936): Canciones populares españolas (1931) pre mezzosoprán a gitaru – výber (arr. Yorgos Nousis)

Anda, jaleo – Las tres hojas – Tres morillas – Sevillanas del siglo XVIII – El café de Chinitas – Nana de Sevilla – La Tarara

---

Manuel de Falla: El Amor Brujo / Čarodejná láska pre mezzosoprán a gitarové kvarteto (arr. Martin Krajčo)

Introduccion y Escena / Introdukcia a scéna – En la Cueva (La Noche) / V jaskyni (Noc) – Canción del amor dolido / Pieseň krutej lásky – El Aparecido / Zjavenie – Danza del Terror / Tanec strachu – El Círculo Mágico (Romance del Pescador) / Magický kruh (Romanca rybára) – A Media noche (Los Sortilegios) / O polnoci (Veštby) – Danza del Ritual del Fuego (Para huy entar los malos espíritus) / Rituálny ohňový tanec (Vyháňanie zlých duchov) – Escena / Scéna – Canción del Fuego fatuo / Pieseň márnomyseľného ohňa – Pantomima / Pantomíma – Danza del Juego de Amor / Tanec lásky hry – Final (Las Campanas del Amanecer) / Záver (Zvony na svitaní)

 

V rokoch 1914 a 1915 Falla cestoval po Španielsku s divadelným impresáriom Gregoriom Martínezom Sierrom a jeho manželkou Maríou Lejárragovou a vytvoril sprievodnú hudbu k dvom sentimentálnym drámam Amanecer a La pasión a k adaptácii Othella. Hoci z jeho korešpondencie vyplýva značná pozornosť venovaná detailom inscenácie, neskôr tieto divadelné partitúry zničil, pretože nebol presvedčený o ich hodnote. Na jar 1915 sa vrátil do Madridu. Tu Martínez Sierra založil novú spoločnosť Teatro de Arte, v ktorej sa Falla pravdepodobne stretol so svojím budúcim spolupracovníkom Federicom Garcíom Lorcom. Skladateľ udržiaval blízky pracovný vzťah s Maríou, ktorej podiel na kariére jej manžela objasnili Patricia O´Connor (1977) a Antonina Rodríguez (1994): napísala takmer všetky zo stoviek hier, adaptácií, článkov a recenzií, ktoré nesú Gregoriovo meno, s veľkou pravdepodobnosťou vrátane scenárov k ďalším dvom Fallovým scénickým dielam, gitaneríi („cigánskej zábave“) El amor brujo i pantomíme El corregidor y la molinera.

 

Vstupenky: 13 €  / 8 € študenti, dôchodcovia / 5 €  ZŤP / 1 € deti do 6 r.

 

Vstupenky sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal vo forme „hometicket“.

Predpredaj končí o 12.00 v deň konania podujatia. V predpredaji je dostupná iba časť kapacity záhrady Domu Albrechtovcov, zvyšný počet je pri priaznivom počasí dostupný priamo pri vstupe do objektu vždy polhodinu pred koncertom.

V prípade nepriaznivého počasia presúvame koncerty do kapacitne obmedzených priestorov v Dome Albrechtovcov.

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

 

Viac informácií k projektu a programom koncertov nájdete na našej webstránke https://www.albrechtforum.com/. Sledujte nás na facebooku a instagrame.

 

Predaj len formou Hometicket ! 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps

Odporúčané

Top