Detail info
Close

HORTUS ARTIS 2024 / MUSICA GLOBUS

HORTUS ARTIS 2024
HORTUS ARTIS 2024 / MUSICA GLOBUS

Dátum: 25. augusta 2024
Miesto: Záhrada Domu Albrechtovcov,Kapitulská 1,Bratislava
Adresa: Kapitulská 313/1, Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
25
Aug 2024
18:00
HORTUS ARTIS 2024 / MUSICA GLOBUS

Popis podujatia

8. KONCERT

MUSICA GLOBUS

25. 8. 2024, 18.00, Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1, Bratislava

 

Solamente naturali (SK/CZ)

Miloš Valent umelecký vedúci, husle, viola, spev, Jan Rokyta cimbal, flauty, duduk, klarinet, spev, Peter Michálik husle, spev, Peter Vrbinčík viola, spev, Marek Štryncl violončelo, Tibor Nagy kontrabas, Vít Bébar čembalo, daf, triangel

 

POLSKY

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767): Hanac I, II, III (Rostock manuscript), Polonaise in D; Dance (manuscript Anna Szirmay-Keczer, 1720), Dance (Telemann Rost. m), Dance (man. ASK, 1720), Vivement (Telemann Rost. m)

 

MONARCHY

Saltus Hungaricus (manuscript Trencin, 18. st.), Verbung per il Violino No. 32, 33 (manuscript Pestini, Fer. Vigiliarium Magister, 18 st.),  Ungrischr for harpsichord (manuscript Esztergom Biblioteca, 18. st.), Dance (man. ASK, 1720)

 

WESTY

Georg Philipp Telemann: Les Moscovites, L´Esperance de Mississipi

A new Scotch Horn-pipe (J. Playford, Division Violin, 1694)

Nicola Matteis (1670? - 1714): Scotch humour

Hungaricus No.20 (manuscript Saltus Hungarici a Dionisio, Uhrovec, 1730)

 

KURUCZKY

Dance (man. Uhrovec, 1730), Les Janissaires (G. Ph. Telemann), Nota Kurucz I, II (man. Uhrovec, 1730), Žela trowke (man. ASK, 1720)

 

Musica Globus nám pripomína historickú knihu, kde listujeme po jednotlivých krajinách s názvami, ktoré sa používali v 18. storočí (Galia, Alba, Anatolia a pod.). Pri každej krajine sa pred nami otvorí zaniknutý hudobný obraz, kde je spoločným menovateľom vplyv ľudovej hudby v dielach barokových skladateľov. Tento program je pre súbor Solamente naturali výnimočný, pretože vyžaduje okrem technickej vyspelosti v klasickej hre na nástroji aj schopnosť hrať v rôznych ľudových štýloch, ktoré sú potrebné pri autentickej interpretácii tancov jednotlivých krajín (rôzne rytmické sprievody, hra arabských mikrotónov, nepísaná spontánna improvizácia, spev). Neoddeliteľnou súčasťou je hudobník, multiinštrumentalista Jan Rokyta, ktorý v programe okrem majstrovskej hry na cimbale predstaví dychové nástroje ako barokové a ľudové zobcové flauty, tak aj nástroje orientálne, používané v 18. storočí (duduk, zurna, barokový klarinet).

 

Vstupenky: 13 €  / 8 € študenti, dôchodcovia / 5 €  ZŤP / 1 € deti do 6 r.

 

Vstupenky sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal vo forme „hometicket“.

Predpredaj končí o 12.00 v deň konania podujatia. V predpredaji je dostupná iba časť kapacity záhrady Domu Albrechtovcov, zvyšný počet je pri priaznivom počasí dostupný priamo pri vstupe do objektu vždy polhodinu pred koncertom.

V prípade nepriaznivého počasia presúvame koncerty do kapacitne obmedzených priestorov v Dome Albrechtovcov.

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

 

Viac informácií k projektu a programom koncertov nájdete na našej webstránke https://www.albrechtforum.com/. Sledujte nás na facebooku a instagrame.

 

 Predaj len formou Hometicket !


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps

Odporúčané

Top