HUDBA SVETA ŽILINA 2020  I.

HUDBA SVETA ŽILINA 2020 I.

Dátum: 19. marca 2020
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Štvrtok
19
Mar 2020
19:00
HUDBA SVETA ŽILINA 2020 I.

Popis podujatia

Svetová hudba už po šiestykrát v Žiline, prichádza festival
HUDBA SVETA ŽILINA
 Už v druhej polovici marca, 19. a 20. marca privíta Žilina špičkových interpretov nielen zo zahraničnej ale aj domácej world music scény. Novinkou tohto roka bude mimoriadny koncert japonského umelca a pedagóga Yoshiyuki Kimura 2. apríla v Rosenfeldovom Paláci.

Tak, ako býva ostatné roky na jar v Žiline zvykom, v marci sa milovníci hudby rôznych kultúr môžu opäť tešiť na festival plný kvalitnej a nesmierne pestrej hudby. Po roku opäť pokračuje festival HUDBA SVETA ŽILINA, ktorý každoročne prináša hudbu vychádzajúcu z tradícií v novom, inovatívnom šate. Tento ročník bude zameraný prevažne na hudbu Balkánu, interpretovanú kapelami, ktoré pochádzajú z rôznych krajín Európy.
 
Prvý deň festivalu 19. marec 2020 o 19:00 v Mestskom Divadle Žilina bude venovaný kapele BALKANSAMBEL a jej hosťom.
V roku 2020 sa táto dobre známa žilinská kapela dožije svojho desiateho jubilea. Festivalová dramaturgia dala opäť priestor tomuto mimoriadnemu projektu a pod autorským vedením Mareka Pastírika, festival zaháji Galakoncertom, kam si pozvala svojich najvýznamnejších hostí. Koncert otvorí originálna česká world music kapela MIJAKTIČ ORKESTAR prezentujúca vlastný pohľad a lásku k balkánskej hudobnej tradícii. V priebehu spoločného Galakoncertu sa spolu s BALKANSAMBLOM na pódiu Mestského divadla v Žiline predstavia: vokálne ženské zoskupenie EURIDIKA TRIO z Bulharska zameriavajúce sa na tradičný bulharský spev, MARTIN  GEIŠBERG v rámci projektu „Na Modrej Planéte“, ktorý spolu s Danielom Špinerom a Marekom Pastírikom vytvorili fúziu divadelného folku a balkánskej nespútanosti, ako aj Folklórny súbor ROZSUTEC v  projekte „Len tak...“ predvedie unikátne spojenie tradičného slovenského folklóru s krivými rytmami balkánskej dychovky, okorenené efektnou tanečnou zložkou.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top