Detail info
Close

Hudba dvoch storočí - Slovenský komorný orchester - Záverečný koncert

76.Hudobné Leto Trenčianske Teplice
Hudba dvoch storočí - Slovenský komorný orchester - Záverečný koncert

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Užite si záver Hudobného leta na vlnách klasickej hudby, ktorá inšpirovala vznik najstaršieho festivalu komornej hudby v strednej Európe. Kto iný môže vzdať hold vážnej hudbe lepšie než Slovenský komorný orchester? Významné hudobné teleso Slovenskej filharmónie prichádza do Trenčianskych Teplíc, aby v závere kultúrnej sezóny vzdalo svojím koncertom hold popredným menám svetovej klasiky. Pod vedením dirigenta a umeleckého šéfa Ewalda Danela nám ponúkne neopakovateľné skladby vážnej hudby, ktoré sa zrodili v rozmedzí dvoch storočí. Príďte si do sály Kursalonu vypočuť nesmrteľnú klasiku, ktorú ocenili návštevníci Slovenskej filharmónie, ale tiež diváci v Japonsku, Južnej Kórei, Francúzsku, Španielsku, Nemecku, Švajčiarsku, Českej republike a Taliansku.

Slovenský komorný orchester si v minulom roku pripomenul 60. výročie od svojho založenia. Huslista a dirigent Ewald Danel pôsobí na poste umeleckého vedúceho od roku 2001. Stal sa nástupcom profesora Bohdana Warchala, zakladateľa orchestra.pôde SKO vznikol na pôde Slovenskej filharmónie a stal sa jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku. Okrem koncertov uskutočňuje aj ďalšie zaujímavé projekty. Pre slovenské publikum objavil mnohé, dovtedy neuvedené diela svetových autorov, uskutočnil slovenskú premiéru diela „Osem ročných období“ A. Vivaldiho a A. Piazzollu. Vo vlastnom aranžmáne niekoľkokrát predviedol piesne J. Ježka. Významnou mierou sa podieľa na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby, od roku 2001 premiéroval viac ako šesťdesiat skladieb.

voľné sedenie: 20€
VIP box A s miestenkou a občerstvením: 25€
VIP box B s miestenkou a občerstvením: 100€ / 4 osoby

Koncert je súčasťou festivalu 76. Hudobné leto Trenčianske Teplice. Podujatie je organizované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top