Detail info
Close
KONTRAFAKT-PBX catering 1
Součástí VIP vstupenky je exklusivní catering podávaný po celou dobu akce, včetně no-limit konzumace vybraných alko/nealko nápojů.

+1 500 Kč

;
JE DÔLEŽITÉ MAŤ FILIPA

Divadlo Aréna
JE DÔLEŽITÉ MAŤ FILIPA

Dátum: 31. októbra 2023
Miesto: DPOH
Adresa: Bratislava, Bratislava

Vstupenky

Utorok
31
Okt 2023
19:00
JE DÔLEŽITÉ MAŤ FILIPA
DPOH

Bratislava

Popis podujatia

Z dôvodu rekonštrukcie budovy Divadla Aréna, od septembra 2021, hráme naše predstavenia v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH). 

Inscenáciu JE DÔLEŽITÉ MAŤ FILIPA pre vás hráme na Javisku DPOH.

Dvaja typickí anglickí gentlemani z konca devätnásteho storočia sa pohrávajú so skutočnou pravdou, aby do svojho pokojného života vniesli aspoň trochu vzrušenia. To privítajú aj dve znudené mladé dámy, ktoré majú o svojich budúcich manželoch jasnú predstavu – Cecília a Gvendolína. Osud jednej riadi prísna a dominantná mamička Lady Bracknellová a život druhej má v rukách vychovávateľka slečna Prismová, ktorá má okrem učebníc vždy po ruke aj nejaké to zrnko múdrosti. Tomu, čo sa deje v dome anglickej smotánke sa nestačia čudovať ani dôstojný pán Chasuble či mĺkvi sluhovia Merriman a Lane.

Na prvý pohľad ideálny život, no keď sa všetci stretnú pod jednou strechou, všetko sa zmení. Do deja vstúpia tajomný pán Bunbury a očarujúci Filip a z nevinnej konverzačnej hry sa stáva detektívka.

Duchaplná komédia s výnimočnými hereckými kreáciami o tom, že máločo v našich životoch je čiernobiele... Snáď len klavír.

Konverzačná komédia s prvkami satiry a majstrovskými dialógmi plnými irónie, sarkazmu, paradoxov a aforizmov sa v divadlách po celom svete teší obrovskému úspechu a niekoľkokrát bola aj sfilmovaná – z roku 1979 si ju pamätajú tí, skôr narodení ako československú televíznu inscenáciu v hlavných úlohách s Josefom Abrhámom, Libušou Šafránkovou a Stellou Zázvorkovou; v roku 2002 zase ožila na filmovom plátne s Colinom Firthom, Rupertom Everettom, Reese Witherspoon či Judi Dench.

 
Účinkujú:
Ján JACKULIAK
Martin HRONSKÝ
Jana OĽHOVÁ
Natália PUKLUŠOVÁ
Barbora ŠVIDRAŇOVÁ
Anna ŠIŠKOVÁ
Michal REŽNÝ
Sáva POPOVIČ
 
 
Réžia: Martin Čičvák


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Odporúčané

Top