J. Brahms: Nemecké requiem

J. Brahms: Nemecké requiem

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

J. Brahms: Nemecké requiem
(slávnostný koncert k ukončeniu jubilejnej 60. sezóny Speváckeho zboru Technik STU)

V Bratislave zaznie vokálno - inštrumentálne dielo veľkých rozmerov, kde hrá zbor tú najdôležitejšiu úlohu. Uvedenie diela je zavŕšením jubilejnej 60. sezóny Speváckeho zboru Technik STU. Obrovský takmer 80 - členný zbor pozostáva z bývalých aj súčasných členov Techniku a bude sprevádzaný symfonickým orchestrom. Sólistami budú umelci zo Slovenského národného divadla: Peter Mikuláš - barytón a Andrea Vizvári – soprán.

"Je to skutočne obrovský kus umenia, ktorý hýbe celou bytosťou," toto sú hlboké pocity Kláry Schumannovej, ktoré vyjadrila v liste Johannesovi Brahmsovi (1833-1897), po tom čo obdržala kópiu Nemeckého requiem prepísanú pre klavír.
Výnimočnosť tohto diela je v ušlachtilom tóne aj jeho charaktere. Johanes Brahms sám napísal text inšpirovaný Lutherovou bibliou a texty sú oslavné, povzbudivé, vyzývajúce k ľudí k zamysleniu. Nie je to klasické Missa pro defunctis, teda zádušná omša. "Vy máte iba smútok, smútok ale ja chcem znovu vaše srdcia rozveseliť a vašu radosť vám nesmie už nikto vziať." (5. časť)

Koncert je možné zorganizovať vďaka podpore z Fondu na podporu umenia, Bratislavského samosprávneho kraja, Nadácie Tatrabanky a Nadácie ZSE.

Zľavy/Discounts: 8 Eur (ZŤP aj s doprovodom)

Vstupenky na podujatie je možné nadobudnúť len formou služby HomeTicket - doma vytlačenej vstupenky.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture J. Brahms: Nemecké requiem
picture J. Brahms: Nemecké requiem
Top