Jazzový štvrtok: Hip - zz

Jazzový štvrtok: Hip - zz

Dátum: 23. septembra 2021
Miesto: DK Zrkadlový háj
Adresa: Rovniankova 3, Bratislava 5 - Petržalka

Vstupenky

Štvrtok
23
Sep 2021
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jazzový štvrtok: Hip - zz
DK Zrkadlový háj

Bratislava 5 - Petržalka

Popis podujatia

Jazzový štvrtok HIP -ZZ

Koncert slovenskej jazzovej formácie, sebavedomý energický mix žánrov od nastupujúcej generácie jazzmanov.

Po letnej prestávke začíname Jazzové štvrtky riadne zostra!

Hip-zz je projektom mladého slovenského hudobníka Ernesta Vizváryho. V roku 2018 získala táto formácia na súťaži Nové Tváre Slovenského Jazzu cenu za presvedčivý inštrumentálny výkon a jej dvaja členovia cenu SOZA. Skupina sa orientuje na rôzné žánre v spojení s jazzom, najmä hip hop,
R´N´B, neo-soul.
Hip-zz  pripravujú debutový album, na ktorom budú účinkovať rôzní hostia zo Slovenska a zo zahraničia.
Členmi skupinysú Ernest Vizváry, hrá na klávesových nástrojoch, Mário Belák na alt saxofóne, Dávid Olan na basovej gitare, Timotej Meszároš na bicie nástroje.
Hráči študujú na prestížnych školách Kunst-Universität Graz, JAMU v Brne a Berklee College of Music v Bostone, produkujú hudbu a hrajú s poprednými slovenskými či zahraničnými interprétmi, akými sú Peter Lipa, Monika Bagárová, Robo Opatovský, Igor Kmeťo, Big Sono z USA a mnoho ďalších.

Aktuálna zostava

Ernest Vizváry / klávesy
Mário Belák / saxofón
Dávid Olan / bass
Jakub Kačic / bicie

Rozhovor s Máriom Belákom, saxofonistom skupiny Hip-zz

Videli sme vás hrať s kapelou Mattia Boyzz na našom festivale Pet Jazz 2021, ako je prepojená personálne s projektom Hip-zz?
Prepojená je tým, že ja a Mattia Müller hráme aj v Hip-zz, aj v Mattia Boyzz.  Mattia Boyzz je zameraný viac na fusion, a Hip-zz skôr na r´n´b a neosoul.

Bubeník Mattia Müller je teraz v Berkeley, ako ste si našli náhradu?
Napokon sme sa rozhodli ako alternatívu za Mattia Müllera zvoliť ostrieľaného bubeníka Jakuba Kačica, ktorý hráva v rôznych popredných popových a jazzových slovenských projektoch. Študoval na Janáčkovej akadémii v Brne.

V Dome kultúry Zrkadlový háj to bol veľmi intenzívny, chvíľami až drsný zážitok, aká je koncepcia kapely Hip-zz, idete zámerne trochu obrusovať hrany?
Koncept zostáva podobný, aj keď ide o iný štýl. Ideme do toho naplno. Dokomponovávajú sa nové skladby, takže sa máte na čo tešiť. A taktiež s nami vystúpi spevák.

Aké sú pocity mladých hudobníkov zo súčasnej situácie, boli ste zvyknutý lietať a študovať po celom svete, dokázali ste sa prepnúť do "skúšobňového" módu, ako to vplývalo na vašu tvorbu?
Vnímali sme to z hudobnej stránky. Čiže málo koncertov, ale zas viac času na cvičenie a prácu v štúdiu.

Dá sa u vás hovoriť v Hip-zz o nejakom jednoznačnom lídrovi? Kapelu zakladal Ernest Vizváry...
Hipzz je určite projekt Ernesta Vizváryho. Je jeho zakladateľom a hráme jeho vlastnú tvorbu,ale možnosť niečím prispieť a realizovať sa v projekte máme všetci rovnakú.

- Aké máte s Hip-zz ďalšie plány?
Máme v pláne vydať náš debutový album, natočiť klip, osloviť nejaké zahraničné festivaly, a množstvo iných plánov, neskôr prezradíme ???? 

Čo nám ponúkne Hip-zz na koncerte 23.9., čisto pôvodný repertoár, alebo aj covery?
Nechajte sa prekvapiť, ale už teraz vám zaručujeme, že to bude skvelé. Hráme zmes jazzu, r´n´b a neosoulu, a snažíme sa hlavne o vlastnú tvorbu. Občas sa stane, že si zahráme  jednu-dve skladby od našich obľúbených skladateľov alebo skladby, ktoré ovplyvnili náš hudobný rozvoj, ale je to o našich veciach. Príďte sa presvedčiť.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  23.09.2021 | 19:00 - 21::30

  Hudba

 10 € / 5 € seniori

Jazzový štvrtok  HIP -ZZ

Podobné podujatiaTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top