Jazzový štvrtok:Vlado Vizár-Jazz pre dvoch 2021

Jazzový štvrtok:Vlado Vizár-Jazz pre dvoch 2021

Dátum: 4. novembra 2021
Miesto: Kultúrny dom - Zrkadlový Háj, Bratislava
Adresa: , Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
4
Nov 2021
19:00
Jazzový štvrtok:Vlado Vizár-Jazz pre dvoch 2021

Popis podujatia

Jazzový štvrtok : Vlado Vizár Jazz Talks - Jazz pre dvoch 2021

Upravený formát známeho Jazzu pre dvoch s legendárnym pozaunistom Vladom Vizárom, šitý na mieru Spoločenskej sály DK Zrkadlový háj.

Upravený formát známeho Jazzu pre dvoch s legendárnym trombonistom Vladom Vizárom a gitaristkou Paťou Páleníčkovou, šitý na mieru Spoločenskej sály DK Zrkadlový háj. Hudba obnažená skoro až na dreň, z očí do očí s divákom. Intenzívny, intímny zážitok z hrania, spojený s priamym kontaktom s publikom, a spomienkami Vlada Vizára na všetky legendy slovenského a svetového jazzu, s ktorými hrával počas niekoľkých dekád svojej kariéry. To, že medzi tie legendy patrí aj on, ho určite v jeho skromnosti ani nenapadne...ale my to vieme. Príďte sa nechať uniesť do zázračných krajín čistej hudby, kde Vlado Vizár so svojou dlhoročnou spoluhráčkou, gitaristkou a fantastickou speváčkou Patríciou Páleníčkovou vytvára fascinujúcu kombináciu bravúrneho ovládania nástroja s čistotou výpovede, priamo zo srdca.

 

Jazzová komorná formácia „Jazz pre dvoch“ vznikla v roku 2013 na základe myšlienky dvoch jazzových hudobníkov, ktorí pôsobia spoločne aj samostatne v rôznych známych slovenských jazzových orchestroch. Sólisti Vlado Vizár a Patrícia Páleníčková mali v úmysle vytvoriť komorné, nevšedné a zvukovo zaujímavé akustické spojenie gitary a trombónu obohatené spevom v striedajúcich sa témach a improvizáciách. V dobe rôznych elektronických hudobných pomôcok je čisté akustické prevedenie dôsledným zámerom tvorcov projektu. Repertoár formácie je zostavený zo skladieb, ktoré pramenia z osobného nadšenia pre swing, mainstream, latino jazz a traditional, ktoré títo skúsení sólisti podávajú profesionálnym, im príznačným jazzovým podaním. Svojim širokým obsahom sa dokáže priblížiť publiku a splniť očakávania poslucháčov a milovníkov jazzu.

 

Patrícia Páleníčková - spev, gitara

Pôsobí na hudobnej scéne od roku 2001 pôvodne ako bendžistka, speváčka a kapelníčka orchestra The Original DixieBand Slovakia. V rokoch 2003-08 vyštudovala Ekonomickú fakultu UMB v Banskej Bystrici. Od roku 2005 je spoluzakladateľkou a spoluorganizátorkou medzinárodného jazzového festivalu „Jazz Festival Špania Dolina“. Účinkovala na rôznych kultúrnych podujatiach, jazzových festivaloch na domácej scéne a v Európe. Spolupracuje s orchestrami Vlado Vizár Revival & Traditional Jazz Band, poľskou formáciou Ragtime Banjo Band, Seredský Dixieland Band, a tiež s lučeneckým Traditional Jazz Band-om. Venuje sa tradičnému jazzu, swingu, ale aj bebopu a mainstreamu vo svojej jazzovej formácii Soft Jazz Society.

Vlado Vizár – trombón

Začínal ako kontrabasista, neskôr, v r. 1957-60 v Banskej Bystrici absolvoval súkromnú školu na trombón u prof. Galovca. V týchto rokoch aj člen „Banskobystrického dixielandu“. V rokoch 1961-67 vyštudoval Fakultu architektúry v Bratislave. V roku 1962 spoluzakladateľ „Revival Jazz Bandu“, neskôr dlhoročný člen „Traditional Clubu Bratislava“ a následne „Revival & Traditional Jazz Band-u“ (dodnes). Od roku 1998 kapelník orchestra „Vlado Vizár Jazz Quartet“. Orientácia na sólový swingový a mainstreamový trombón. V rokoch 1995-2001 súkromná škola v hre na trombón u Mgr. Miloša Pongráca, v rokoch 2006-2008 štúdium na Štátnom Konzervatóriu v Bratislave, odbor Aranžovanie a Jazzová harmónia. Spolupráca so špičkovými domácimi aj zahraničnými sólistami (E.Wright, Lee Harper, S.Košvanec, Max Greger, Albert Nicholas, Pavol Polanský, a.i.) Spoluúčinkovanie na 17 albumoch LP a CD.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  04.11.2021 | 19:00 - 21:00

  Hudba

 8 €, 5 € senioriTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top