K. BARRON & D. HOLLAND Trio feat. J. BLAKE

K. BARRON & D. HOLLAND Trio feat. J. BLAKE

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

20.00 Nikola Bankov Band
Nikola Bankov - as, Jens Mikkel Madsen - b, August Korsgaard - p, Jonas Gravlund - g, John Riddell - d

21.00 Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake
 
V Bratislave vystúpi smotánka svetového jazzu: trio Kennyho Barona a Davea Hollanda

Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake – taký je plný názov tria veľmajstrov súčasného jazzu, ktoré vystúpi 17. marca 2020 v Slovenskom rozhlase v rámci celoročného festivalu City Sounds.

Kenny Barron (1943), jeden z najvýznamnejších klaviristov po ére be-bopu, sa podieľal na stovkách nahrávok ako kapelník či sideman, medziiným hral s Dizzym Gillespiem, Stanom Getzom, Freddiem Hubbardom a takto by sme mohli pokračovať ešte veľa odstavcov. Je spolulídrom skupín Sphere a Classical Jazz Quartet. V portfóliu má deväť nominácií na Grammy a do Siene slávy. Barron patrí medzi mimoriadne vplyvných hudobníkov nielen vďaka svojim hráčskym aktivitám, je aj neúnavný pedagóg.

Dave Holland (1946) patrí doslovne medzi stvoriteľov moderného jazzu. Jeho schopnosti certifikoval sám Miles Davis tým, že s ním spolupracoval koncom na pomedzí 60. a 70. rokov rokoch, kde v jeho kvintete nahradil Rona Cartera, čiže kapela hrala v zložení Miles Davis, Wayne Shorter, Chick Corea,Tony Williams a Dave Holland. Účinkoval na prelomových Davisových albumoch In a Silent Way a Bitches Brew.

Mimoriadne vplyvná bola aj jeho nahrávacia aktivita v rámci európskeho labelu ECM, ktorý sa špecializuje na komorný jazz (Holland je Brit, ale viac ako 40 rokov žije v USA). Mal aj vlastné komorné kapely (napr. Gateway s Johnom Abercrombiem a Jackom DeJohnettom). 

Bubeníkom tria je podstatne mladší Johnathan Blake (1976), syn uznávaného jazzového huslistu. Jonathan je veľmi komplexný a moderne cítiaci hráč, ostrohy si brúsil v Tom Harrell Quintete a Kenny Barron Triu, RThe Mingus Big Bande a s ďalšími špičkovými kapelami, spolupracoval s desiatkami umelcov ako Avishai Cohen, Donny McCaslin a pod. 

Kenny Barron a Dave Holland spolupracujú ako duo od roku 2014, nahrali spolu veľmi kvalitný album The Art Of Conversation a absolvovali sériu koncertov. Johnathan Blake je ich novou akvizíciou.

Marcový koncert veľkých hviezd svetového jazzu ponúkne aj exkluzívne vystúpenie jedného z najväčších súčasných talentov slovenskej jazzovej scény. Koncert Nikolu Bankova, ktorý tento rok vydal skvelý debut Bright Future, bude o to vzácnejší, že mladý hudobník aktuálne žije a pôsobí v Škandinávii. Do Bratislavy príde so svojimi dánskymi spoluhráčmi.

Iba 21-ročný alt saxofonista Nikola Bankov vydal svoj prvý autorský album 6. septembra v nórskom vydavateľstve AMP Music & Records. Skladby na nahrávku s optimistickým názvom Bright Future zbieral talentovaný hudobník už od svojich šestnástich rokov. O tom, že ide o naozaj výnimočný a vzhľadom na umelcov vek prekvapivo muzikantsky vyzretý debut, svedčí hosťovanie svetovej hviezdy. Je ňou kanadský tenor saxofonista Seamus Blake, ktorý svojou hrou prispel k piatim zo siedmich skladieb Bankovovej prvotiny.

Zvyšok "personálu" tvoria vynikajúci dánski jazzmani mladej generácie - Jonas Gravlund (gitara), August Korsgaard (klávesy), Jens Mikkel Madsen (basgitara) a John Riddell (bicie), s ktorými sa rodák z Humenného predstaví aj 17. marca 2020 v bratislavskom Veľkom štúdiu Slovenského rozhlasu. Ako predskokan tria slávnych svetových jazzmanov sa slovenskému publiku predstaví prvýkrát od vydania albumu, ktorý mu priniesol nadšené ohlasy zahraničných médií. Mimoriadny ohlas vzbudila najmä skladba inšpirovaná slovenskou ľudovou melodikou, príznačne nazvaná Song for my Country.

FB event: Viac info TU!

Vstupenky pre vozíčkarov budú k dispozícii na predaj v obmedzenom počte na mieste konania koncertu v cene 10€.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - K. BARRON & D. HOLLAND Trio feat. J. BLAKE - 17.3.2020 o 20:00 hod.

Predstavenie K. BARRON & D. HOLLAND Trio feat. J. BLAKE, ktoré sa malo konať dňa 17.3.2020 o 20:00 hod. v Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, je ZRUŠENÉ!

 

V prípade, ak by ste chceli podporiť organizátora a jeho ďalšiu činnosť v týchto ťažkých časoch pre kultúru, môžete sa písomne vzdať vrátenia vstupného na emailovej  adrese reklamacie@ticketportal.sk.
Vopred ďakujeme za podporu. 
 

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.
POZOR: Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na predajnom mieste Avion Shopping Park v Bratislave, Bory Mall v Bratislave alebo v OC MAX Prešov, ich môžu vrátiť výhradne na centrálu spoločnosti, a to poštou na adresu: Ticketportal SK, s. r. o. , P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné zaslať poštou na adresu: Ticketportal SK, s.r.o. , P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava. Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...) - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava. Zároveň prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.
► pri platbe Benefitovou poukážkou - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade úhrady doplatku je potrebné uviesť aj číslo účtu klienta. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava. Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF, a číslo účtu klienta, kam bude vrátená suma za Darčekovú poukážku Ticketportal. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


ZMENENÉ - K. BARRON & D. HOLLAND Trio feat. J. BLAKE - 17.3.2020 o 20:00 hod.

Predstavenie K. BARRON & D. HOLLAND Trio feat. J. BLAKE, ktoré sa malo konať dňa 17.3.2020 o 20:00 hod. v Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, Bratislava, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v novom termíne, ktorý zverejníme v najbližších dňoch.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top