KATARÍNA KNECHTOVÁ a Folklórny súbor ŠARIŠAN-PUTO

KATARÍNA KNECHTOVÁ a Folklórny súbor ŠARIŠAN-PUTO

Dátum: 6. augusta 2021
Miesto: Amfiteáter Banská Bystrica
Adresa: Cesta na amfiteáter 494/2, Banská Bystrica

Vstupenky

Piatok
6
Aug 2021
20:00
KATARÍNA KNECHTOVÁ a Folklórny súbor ŠARIŠAN-PUTO
Amfiteáter Banská Bystrica

Banská Bystrica

Popis podujatia

KATARÍNA KNECHTOVÁ a Folklórny súbor ŠARIŠAN-PUTO na festivale Folklórna Bystrica 2021

Réžia: Jaro Moravčík

Festival Folklórna Bystrica 2021 uvádza jedinečnú hudobno-tanečnú show KATARÍNY KNECHTOVEJ a folklórneho súboru ŠARIŠAN (hudobná aj tanečná zložka), ktorá prináša jedinečné žánrové prepojenie dvoch hudobných svetov - popovej a folklórnej hudby.

50 účinkujúcich na jednom pódiu prinesie spev, tanec a emóciami a virtuozitou nabitú hudbu.

"Miluj a nikdy sa nepretrhnú putá, ktoré nás spájajú. Puto k zemi, k domovine, k priateľom, k rodine, k ľuďom, k tradíciám. Lebo láska je puto, čo viaže zemekruh..."

Katarína Knechtová - pôsobí na hudobnej scéne už 23 rokov. Začínala v IMT Smile, neskôr spoluzaložila skupinu Peha, kde pôsobila 12 rokov. Od roku 2008 je na sólovej hudobnej dráhe. Spolupracovala s mnohými umelcami z Čiech aj Slovenska (Chinaski, Meky Žbirka, Cigánski Diabli, IMT Smile...), ale aj so zahraničnými umelcami napr. Christian Eigner, Howard Bullivant, Charlotte Hatherley...

Folklórny súbor Šarišan - pôsobí doma, ale aj v zahraničí už 52 rokov. Šarišan je popredný folklórny reprezentant regiónu Šariš a jeho metropoly Prešova. V súbore hrá, spieva a tancuje viac ako 60 mladých ľudí, ktorí absolvujú ročne vyše 70 vystúpení doma i v zahraničí. Program folklórneho súboru je inšpirovaný bohatstvom folklórnych tradícií regiónov východného Slovenska - Šariš, Zemplín, Spiš a Abov. Tieto v umeleckom spracovaní súboru prinášajú originalitu a neopakovateľnosť ľudového umenia regiónov a sú významnou súčasťou reprezentácie národného kultúrneho bohatstva Slovákov zahraničí.

Nenechajte si ujsť tento hudobný počin, ktorý uvedieme na jednom z mála tohtoročných folklórnych festivalov, ktoré sa budú na Slovensku konať.

Kapacita Amfiteátra Banská Bystrica je na základe rozhodnutia Vlády SR a Hlavného hygienika SR obmedzená na maximálne 1000 miest.

Predstavenie sa koná za každého počasia. Zlé počasie, nie je dôvodom na vrátenie vstupného.

Zľavy/Discounts:
Bez nároku na zľavu.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top