KONCERT ŠTEFANA KOCÁNA

KONCERT ŠTEFANA KOCÁNA

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 11.2.2015 o 19.30 h (7.30 p.m.)
Miesto konania/Place of event: Slovenská filharmónia/The Slovak Philharmonic BRATISLAVA

Vstupné/Entry:

Od 01.01.2015 (vrátane)
VIP kategória: 109 €
 (program v cene vstupenky/program book included)
1. kategória: 79 €


2. kategória: 49 € 

3. kategória: 29 €

Hosť/Guest: Mária Porubčinová, soprán/soprano
Slovenská filharmónia/The Slovak Philharmonic
Dirigent/Conductor: Rastislav Štúr

Popis/Description:
Štefan Kocán, bas

Operný spev študoval na VŠMU v Bratislave a vo Viedni. Po štúdiu sa stal prvým basistom opery Krajinského divadla v Linzi a členom opery divadla v Bazileji. V týchto divadlách stvárnil popredné postavy basového repertoáru. Súčasne začal hosťovať v európskych operných domoch.
V roku 2004 ho angažovali do Viedenskej štátnej opery do rolí Komtúra (Don Giovanni, Mozart) a Veľkého inkvizítora (Don Carlos, Verdi). Neskôr nasledoval Raimondo (Lucia di Lammermoor, Donizetti), Sarastro (Čarovná flauta, Mozart), Padre Guardiano  (Sila osudu, Verdi), Banco (Macbeth, Verdi) a  Filippo II. (Don Carlos, Verdi). V Mníchove sa predstavil ako Zachariáš (Nabucco, Verdi) a Osmin (Únos zo Serailu, Mozart), v Lyric Opera Chicago ako Banco (Macbeth) a Ramfis (Aida, Verdi), v Tokiu spieval Gremina (Eugen Onegin, Čajkovskij), v Kodani Veľkého inkvizítora, v Prahe Vodníka (Rusalka, Dvořák). V roku 2011 debutoval v milánskej La Scale ako Masetto (Don Giovanni). Od roku 2009 účinkuje v rôznych produkciách Metropolitnej opery v New Yorku (Aida, Rigoletto, Don Giovanni, Trubadúr, Don Carlos, Eugen Onegin), ako aj v priamych prenosoch MET Live in HD.

V sezóne 2012/2013 sa predstavil v La Scale ako Banco (Macbeth), v Mníchove ako Komtúr  a v Santiagu de Chile ako Attila (Attila). V sezóne 2013/2014 stvárnil v Metropolitnej opere Gremina a Chána Končaka (Knieža Igor, Borodin), v milánskej La Scale Veľkého inkvizítora a vo Flámskej opere v Antverpách a v Gente Modrofúza (Modrofúzov zámok).
V aktuálnej sezóne Štefan Kocán zažiaril ako Leporello (Don Giovanni) na scéne SND.  Jeho výnimočné spevácke umenie a interpretačné kvality však naplno ukáže koncert 11.2.2015.

Mária Porubčinová, soprán
Spev vyštudovala na VŠMU v Bratislave. Získala významné ocenenia na medzinárodných súťažiach. Na opernej scéne debutovala v Dvořákovej Rusalke v Janáčkovej opere v Brne. Potom stvárnila viacere roly na slovenských scénach. Od roku 2010-2011 spolupracovala so Staatstheater Braunschweig v Nemecku. Koncertovala v Českej republike, Poľsku, Taliansku, Nemecku, Rakúsku, Holandsku a USA.

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez nároku na zľavyTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top