Koncert The Great Malarkey

Koncert The Great Malarkey

Dátum: 24. - 25. januára 2020
Miesto: Ateliér Babylon, Bratislava, Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto n/V Nové Mesto nad Váhom

Vstupenky

Piatok
24
Jan 2020
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Koncert The Great Malarkey
Ateliér Babylon

Bratislava

Sobota
25
Jan 2020
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Koncert The Great Malarkey

Popis podujatia

Východolondýnski The Great Malarkey roztancujú  opäť slovenské publikum

Z východného Londýna prichádza na Slovensko nálož. The Great Malarkey sa u nás predstavia v Bratislave, Novom Meste nad Váhom, či v Leviciach sa môže domáce publikum opäť po piatich rokoch tešiť na zážitok z dokonalej energie.

The Great Malarkey je ovplyvnená žánrami ako punk, folk, balkánske dychovky, ska, temný kabaret a ešte temnejšie blues. Ich gypsy folk punk pripomína molotov koktail alebo večierok, z ktorého si nebudete pamätať nič od chvíle, keď táto neskrotná východolondýnska kapela prvýkrát zatrúbi do útoku. „Čím The Great Malarkey vyčnievajú z davu? Myslím, že charakterom svojej hudby a jej kvalitou, ktoré sa dajú len ťažko definovať. Musíte ich jednoducho vidieť naživo!“ napísal v britskom magazíne fRoots renomovaný novinár DJ Jamie Renton.

V londýnske štvrti Hackney, kde Alfred Hitcock natáčal svoje ranné horory a odkiaľ pochádzajú členovia kapely, sa nežije v rukavičkách, ale The Great Malarkey si našli vlastný spôsob, ako prehovoriť. Namiesto zbraní nechávajú znieť dychy, husle, akordeóny a nabrúsené gitary, to všetko v nabudenom kolektívnom bláznovstve. Speváčka Alex Ware sa nerozpakuje ani v textoch. V príbehoch, na ktorých si zakladá, sa totiž rozpisuje o nočných morách, o tom ako byť „švorc“ alebo aké to je triasť sa v noci hrôzou. Jej záškodnícke septeto, okrem chvíľky na posilnenie sa nejakým drinkom, nedovolí nikomu na koncerte vydýchnuť si. Ich filozofiou je prísť, odísť a zanechať vzdúvajúcu sa hromadu šťastných, uslintaných a zničených zhýralcov! „Vieme, ako to má vyzerať, keď sa chceme poriadne odviazať,“ pripomína gitaristka a speváčka so strúhadlovým hlasom Alex Ware, ktorá založila kapelu v roku 2010 (údajne) za tri hodiny, pričom okrem nej sú v zostave ešte ďalšie dve dámy speváčka a perkusionistka Joni Belaruski a hornistka Jules. Ostatnými členmi sú Jason Nash (akordeón), Owen Evans (bendžo, trombón a gitara), Aidan Banks (husle), Young Oscar (trúbka) a Ake Appleby, chalan skúpy na slovo, ale na base hrajúci ako o život.

Ich prvý singel Merry Profits vyhral svoju kategóriu na Pure Rawk Awards,  čím si zaistili miestenku na Emerging Icons v rádiu Absolute Radio. So svojim debutovým albumom Badly Stuffed Animals povymetali prach nielen po celom Londýne, ale aj v po kluboch Európe. Okrem iného si zahrali na letnej olympiáde v Londýne, na festivaloch Boomtown Fair, Bestival, Derbyshire’s Bearded Theory festival a veľmi silnú pozíciu majú v Škandinávii, najmä v Dánsku.

Ich étos? Prísť, odísť a zanechať vzdúvajúcu sa hromadu šťastných, uslintaných a zničených zhýralcov! The Great  Malarkey sú vskutku živá kapela a neradno prepásť ich vystúpenie! Rada pre Vás: PRIDAJTE SA! Niet pochýb o tom, že na nohy postavia aj Slovensko.

 

Koncerty kapely The Great Malarkey na Slovensku:

 

24. január, Ateliér Babylon, Bratislava, predkapela Fire Your Boss

 

25.január, Nové Mesto nad Váhom v klube Blue Note 

 

26. január, Levice, Športová hala, Benefícia  „Objatie tónov“

 

Zmysluplného podujatia sa zúčastnia aj mentálne a zdravotne postihnuté deti zo zariadení Domovov sociálnych služieb.

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal a viac informácií získate na http://thegreatmalarkey.com

Kúpou vstupenky na koncert The Great Malarkey podporíte benefičné podujatie „Objatie tónov“ usporiadané desiatykrát pre deti a osoby s mentálnym postihnutím zo zariadení domovov sociálnych služieb. Ďakujeme.

 

Vstupné 8,-€ v predpredaji a 10,-€ na mieste.

 

Text: Imrich Makó a Milan Štefánik

Foto: The Great Malarkey

 

Benefičný koncert „Objatie tónov“ usporiada Občianske združenie Milan Štefánik

 

Účinkujúci:

The Great Malarkey /Veľká Británia/

 

ZĽAVY:

Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení Domovov sociálnych služieb, ZŤP.

Viac informácií na milan@dobryfestival.sk alebo 0905 455 911Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Koncert The Great Malarkey

Na mape

Top