MANDRAGORA

MANDRAGORA

Dátum: 16. októbra 2020
Miesto: Radošinské naivné divadlo, Bratislava

Vstupenky

Piatok
16
Okt 2020
19:00
MANDRAGORA

Popis podujatia

17.04.2020 o 19.00 hod. – MANDRAGORA – Divadlo J.G. Tajovského, Zvolen – Hosť v RND

Niccolo Machiavelli: MANDRAGORA
Nový pohľad na uznávanú renesančnú komédiu o oklamanom paroháčovi
Známa renesančná komédia Mandragora má svoje pevné miesto v európskej kultúre. Nicollo Machiavelli vložil do humorného príbehu o oklamanom paroháčovi nielen šteklivé situácie, ale aj filozofické zamyslenia a kritiku pretvárky.
Dej hry je situovaný do Florencie, kolísky renesančného umenia a autorovho rodiska. V čase, keď v meste vrcholí karnevalový ošiaľ, násobia sa ľudské vášne i charakterové slabosti, kladie sa maska na masku. Scestovaný Callimaco zatúži po pôvaboch krásnej Lucrezie, manželky nasprostastého doktora Niciu. Pri hľadaní spôsobov ako preniknúť do jej blízkosti sa spolu s prešibaným spoločníkom Liguriom riadia heslom „účel svätí prostriedky“. Do svojej maškarády obratne zapoja i frátra Timotea, ktorému cvengot peňazí nie je cudzí. Dobrou radou vie nečakane prispieť aj lakonický sluha Siro.
Režisér Peter Palik podporil dynamiku a nadsádzku hry tým, že účinkujúci herci v nej vystupujú ako členovia všestrannej pouličnej kapely Mandragora. Palik je tiež autorom úpravy hry a scény. Výrazné kostýmy hercov navrhla Eva Farkašová. Dramaturgiu zastrešila Uršuľa Turčanová a naživo hrané piesne na Machiavelliho prebásnené verše zhudobnili Martin Geišberg a Daniel Špiner. V inscenácii účinkujú Juraj Smutný, Ondřej Daniš, Daniel Výrostek, Lucia Letková, Richard Sanitra a Tomáš Ivanka ako hosť.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture MANDRAGORA
picture MANDRAGORA
picture MANDRAGORA
picture MANDRAGORA
picture MANDRAGORA
picture MANDRAGORA

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZMENENÉ - MANDRAGORA - 17.4.2020 o 19:00 hod.

Predstavenie MANDRAGORA, ktoré sa malo konať dňa 17.4.2020 o 19:00 hod. v Radošínske naivné divadlo, Bratislava, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v novom termíne: 16.10.2020 o 19:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top