Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome a freestyle

Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome a freestyle

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY JUNIOROV A MLÁDEŽE DO 23 ROKOV 2018 vo vodnom slalome a freestyle

Majstrovstvá Európy juniorov a mládeže do 23 rokov 2018 vo vodnom slalome sa vracajú do hlavného mesta Slovenskej republiky po šestnástich rokoch. Príďte podporiť špičkových juniorských a mládežníckych atlétov v najúspešnejšom olympijskom športe Slovenska, ktorým vodný slalom bezpochyby je. Doprajte im zažit atmosféru hodnú Michala Martikána, Eleny Kaliskej, bratov Hochschornerovcov, bratrancov Škantárovcov, či Mateja Beňuša. Vrcholné mládežnícke medzinárodné podujatie bude opätovne hostiť areál Divoká Voda – Čunovo v druhej polovici augusta, tentokrát však bude obohatené aj o majstrovstvá Európy vo freestyle (voľnom štýle).

Freestylové kajakovanie je mladý, dynamický, adrenalínový šport. Ako športová disciplína sa radí medzi kanoistiku na divokej vode. Súťaži sa podľa oficiálnych pravidiel, kde sú definované aj figúry a ich bodové ohodnotenie. Podstatou športového výkonu je získať v súťažnej jazde, za 45 sekúnd, čo najviac bodov za prevedené figúry vo vodnom valci/vlne. Táto divácky zauímavá disciplíne má svoje zákonitosti plné dynamiky, adrenalínu, a akčnosti.

V perejách bratislavského Dunaja sa zíde vodácka špička z viac než 35 krajín Európy a počas týždňa sa predstaví takmer 400 pretekárov starého kontinentu.
Šampionát popretkávaný sprievodnými aktivitami patrí k významným športovo­kultúrnym podujatiam v roku 2018 na Slovensku.

MIESTO KONANIA: Areál vodných športov ­Čunovo - Divoká voda
DÁTUM: 15. 8. – 19. 8. 2018
WEB CANOE BRATISLAVA

Na mape

Top