Detail info
Close

Martinů, Dvořák, Šostakovič

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Martinů, Dvořák, Šostakovič

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Štvrtok 11.04.2024 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus A

Piatok 12.04.2024 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus B

 

Martinů, Dvořák, Šostakovič

Slovenská filharmónia
Daniel Raiskin dirigent
Jan Mráček husle

Bohuslav Martinů     Památník Lidicím, smútočná hudba pre orchester, H. 296
Antonín Dvořák        Koncert pre husle a orchester a mol, op. 53
Dmitrij Šostakovič    Symfónia č. 5 d mol, op. 47


Jednočasťová symfonická skladba Bohuslava Martinů vznikla na počesť obetí tragédie v Lidiciach. „Je to skladba velmi stručná… v těch několika málo minutách se mi podařilo vyjádřit cosi, co vzdává čest těm ubohým mučedníkům z malé utlačované české obce.“ Husľový koncert Antonína Dvořáka nemal v prvých fázach svojej existencie ustlané na ružiach. Najmä huslista Joseph Joachim vytýkal Dvořákovi špecifickú koncepciu v riešení prvej a druhej časti diela. Napriek tomu sa na svetových koncertných pódiách presadil. Sólový part predvedie koncertný majster Českej filharmónie a člen Lobkowicz Trio, český huslista Jan Mráček. Symfónia č. 5 je podľa vyjadrenia skladateľa Dmitrijho Šostakovičova obrazom človeka, u ktorého napriek strastiam, vnútorným krízam a nepriazni osudu vyhráva mravnosť silnej osobnosti. Symfónia z roku 1937 je vášnivou hudobnou obžalobou stalinského režimu.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top