Detail info
Close

Mattia Müller presents Laser Sights

Mattia Müller presents Laser Sights

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Projekt LASER SIGHTS vznikol v USA na Berklee College of Music v roku 2023. Lídrom projektu je mladý talentovaný hudobník a skladateľ Mattia Müller, ktorý sa počas jeho štúdia na Berklee rozhodol vytvoriť už v poradí druhý vlastný projekt s najlepšími mladými hudobníkmi zo školy.

Skupina stihla za krátky čas odohrať koncerty priamo v priestoroch školy i po kluboch v Bostone. Na jej Debutový koncert v Marci 2023 v Bostone prišlo do klubu Wally´s vyše 100 divákov. Zoskupenie si vytvorilo dobré meno. V roku 2023 skupina Laser Sights absolvovala turné po Slovenských kluboch v zostave s gitaristom Liam Garcia, zožali veľký úspech v Blue Note Nové Mesto n/V ako aj v Hogo Fogo v Banskej Bystrici. Laser Sights pravidelne koncertujú v Bostonských kluboch v rôznych zostavách a v Marci 2024 vydali debutový album, ktorý mimochodom nahrali na Slovensku a následne ho finalizovali v USA. Zoskupenie, ktoré pride do Čiech, Rakúska a na Slovensko v roku 2024 je zostava, ktorá nahrávala projekt Darrena Barretta “All Things Brass and Technology”. Tento projekt bol nahratý ako živý koncert a je to naozajstná lahôdka pre Jazzmanov, ale zároveň s veľmi moderným prístupom a aj zvukom.

Členovia zoskupenia hrali a študovali so svetovými muzikantskými osobnosťami ako: Christian McBride, John Patitucci, Mike Pope, Marquis Hill, Mike Mitchel, Terri Lyne Carrington, Darren Barrett, Kurt Rosenwinkel, Kenny Garrett, George Garzone, Jerry Bergonzi, Tim Miller, Nate Wood, Ari Hoenig, Avishai Cohen (Trubka), Dayna Stevens, Sefi Zisling, Yonatan Voltzok, Inbar Friedman, Aviv Peck, Francisco Mela…

Projekt Laser Sights hrá prevažne autorské skladby Mattiu Müllera a jedná sa o veľmi kreatívnu, pestrú a modernú hudbu najmladšej svetovej generácie muzikantov. Táto medzinárodná skupina sa snaží spájať kreativitu a slobodu jazzu s modernými zvukmi a groovami alternativných žánrov, z ktorých žiari silná energia a preto si ju obľúbia nie len fajnšmekri jazzu, ale aj poslucháči iných žánrov od Rocku cez Indie až k DnB.

LASER SIGHTS Summer Tour 2024 prinesie koncerty v júni, v podobe klubových podujatí, na Slovensku ale aj v Čechách a v Rakúsku.

Členovia zoskupenia:
Mattia Müller (SK/ITA)- Bicie nástroje,
Paul Reinhold (USA)- Basová gitara,
Santiago Bosch (VENEZUELA/USA) klávesové nástroje
Hosť programu: Shahar Amdor (Izrael)- Saxofón,                                                                                         Hosť programu: Eugen Vizvary (SK) klávesové nástroje

•Paul Reinhold pochádza z New Jersey v USA. S hudbou a basou začal už ako 6-ročný. Učili a učia ho legendy ako John Patitucci (Wayne Shorter, Herbie Hancock, Pat Metheny…), Christian Mcbride (Roy Hargrove, Freddie Hubbard, Joshua Redman), Linda May Han Oh (Kenny Barron, Joe Lovano, Vijay Iyer) a Mike Pope (Chick Corea, Michael Brecker). Odohral niekoľko koncertov v New Yorskom Smalls, ale aj v najznamejšom jazzovom klube v San Franciscu “The Black Cat”, alebo v uznávanom Bostonskom “Wally’s”. Momentálne študuje na Berklee College of Music s plným štipendiom a pôsobí v kapele u “Blaque Dynamite” (momentálna svetová hviezda bicích nástrojov).

 

• Santiago Bosch je klavirista hráč na klávesové nástroje a hudobný skladateľ. Narodil sa v roku 1987 a vyrástol v  Barquisimeto Venezuela v 1987. Je držitelom diplomu Magna Cum Laude z prestížnej Berklee College of Music, v Bostone, s Bakalárskym titulom Piano Performance (2015). Taktiež promoval Summa Cum Laude na Berklee Global Jazz Institute, s titulom master's degree v contemporary jazz performance (2017). Vydal dva sólové albumy s svojou skupinou: Guaro Report (2011) and Galactic Warrior (2019), oba mu vyniesli nomináciu v jazz category for the Pepsi Music Awards. Odohral nieko%lko svetových jazz venues and festivals ako napríklad Barquisimeto International Jazz Festival (Venezuela), Heineken Jazz Festival (PR) Havana International Jazz Festival (Cuba), Dominican Republic Jazz festival (DR), Barranquijazz Festival (Colombia), EFG London Jazz Festival (UK), 55 Bar (NYC), Lincoln Center: Dizzy's Club Coca Cola (NYC), and the Kennedy Center (Washington DC). Koncertoval a nahrával albumy s poprednými jazzovými umelcami ako: Terri Lyne Carrington, Darren Barrett, Kurt Rosenwinkel, Kenny Garrett, George Garzone, Jerry Bergonzi, Tim Miller, Nate Wood, Ari Hoenig, John Patitucci, among others.

 

•Shahar Amdor je multitalentovaný hudobník, ktorý žije a dýcha hudbou. Narodil sa 20. apríla 1999 a vo svojej kariére saxofónistu, skladateľa, aranžéra a lídra kapely už urobil významný pokrok. V roku 2017 absolvoval strednú umeleckú školu „Thelma Yellin“ a v roku 2020 jazzový inštitút Rimon, kde študoval pod vedením niektorých z najuznávanejších mien v tomto odvetví, vrátane Ronena Shmueliho, Juliana Lagea, Jeffa Ballarda atď. Shahar v súčasnosti dokončuje svoj bakalársky titul na Berklee College of Music v Bostone s plným štipendiom v odbore Performance. Aktuálne študuje s niektorými z najväčších mien v hudobnom priemysle: George Garzone, Tony Malabi, Walter Smith III., Billy Childs, Tia Fuller…

Vďaka dvom albumom - Cassiopeia (2020) a Insomnia (2022) je Shaharova hudobná zdatnosť evidentná a ukazuje svoj výnimočný talent a kreativitu. Taktiež získal niekoľko ocenení vrátane prvého miesta v súťaži mladých umelcov Red Sea Jazz Festival v rokoch 2017 a 2018 a dokonca absolvoval turné ako sólista s NK Philharmonic Orchestra.

 

•Mladý 21-ročný slovensko-taliansky hudobník, skladateľ a hráč na bicie nástroje Mattia Müller prežil detstvo striedavo v Taliansku a na Slovensku. Hudbe sa začal venovať vo veku 7 rokov. Ako 9-ročný začal navštevovať špecializovanú školu- l’Accademia Musicale Italiana di Monza, kde dostal skvelého učiteľa Andrea Quattrini, jedného z popredných bubeníkov talianskej jazzovej scény. Neskôr sa stal žiakom Bratislavského Konzervatória, kde študoval melodické bicie nástroje u jedného z najuznávanejších hráčov na marimbu v Európe- prof. Petra Kosorína (vedúci sekcie bicích nástrojov v SF). Mattia bol úspešným študentom školy (v marci roku 2019 vyhral celo Slovenskú medzi-konzervatoriálnu súťaž hráčov na bicie nástroje v oboch kategóriách: bicia súprava ako aj melodické bicie nástroje a stal sa tak absolútnym víťazom súťaže, vedúci poroty bol Štefan Bugala.) Počas štúdia na konzervatóriu ho k jazzu a modernému hraniu na bicej súprave viedol aj renomovaný slovenský bubeník Peter Szapu, Michal Fedor a svetovo uznávaný bubeník a producent David Hodek. Mattia bol v roku 2021 prijatý na prestížnu školu Berklee College of Music v Bostone na plné štipendium, kde ho momentálne učí svetový unikát Francisco Mela (dlhodobo pôsobil a spolupracuje s McCoy Tynerom, Ray Brown, Chucho Valdés, Roy Haynes, John Scofield, John Patitucci a ďalšími...). Mattia spolupracoval a účinkoval s hudobníkmi rôznych žánrov napr. Darren Barrett, Matteo Mancuso, Santiago Bosch, Alain Mallet, Michael Patches Stewart, Jacques Schwarz-Bart, Jackson Powell, Paul Reinhold, Liam Garcia, Joey Du Bois, Oskar Rózsa, Ľuboš Šrámek, Juraj Griglák, Ondrej Krajňák, Juraj Bartoš, Eugen Vizváry, Peter Lipa, Nikolaj Nikitin, Vec a mnohí iní...


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Mattia Müller presents Laser Sights
Top