Detail info
Close

Maxim Vengerov & Polina Osetinskaya

Viva Musica! festival 2024
Maxim Vengerov & Polina Osetinskaya

Dátum: 11. júla 2024
Miesto: Veľký evanjelický kostol, Bratislava
Adresa: Panenská 28, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
11
Júl 2024
20:00
Maxim Vengerov & Polina Osetinskaya

Popis podujatia

11. 7. 2024, 20:00, Veľký evanjelický kostol

Maxim Vengerov & Polina Osetinskaya

„Keď sa dotknem nástroja, je tam úplne všetko. Akoby sa spojili dva magnety: ja a hudba,“ povedal v jednom z rozhovorov Maxim Vengerov, svetoznámy husľový virtuóz. Toto „magnetizujúce“ spojenie hudby a výnimočnej interpretácie sa vďaka festivalu Viva Musica! opäť vracia do Bratislavy. Maxim Vengerov, ktorý debutoval na pódiu ako 5-ročný, je dnes na vrchole svojich tvorivých síl a zároveň v pozícii inšpirujúcej legendy. Jeho fascinujúcu umeleckú kariéru lemujú tisícky koncertov v prestížnych svetových sálach, desiatky významných ocenení, ikonické nahrávky vo svetových hudobných vydavateľstvách, ale aj aktivity na poli dirigentského umenia či pedagogické pôsobenie v oblasti vzdelávania mladých hudobných talentov. Pre bratislavské publikum si Maxim Vengerov spolu s klaviristkou Polinou Osetinskayou pripravili sústredenú beethovenovskú dramaturgiu stelesnenú v Sonátach pre husle a klavír č. 1, 5, 8 a 10.Hoci diela spadajú do skladateľovho raného tvorivého obdobia, vystihujú už charakteristiku Beethovenovho hudobného jazyka: definitívny odklon od univerzálnosti hudobných foriem minulosti a víziu nového originálneho skladateľa komponujúceho diela „pre večnosť“.  Novátorské je aj Beethovenovo uchopenie rovnocenného zvukového partnerstva oboch nástrojov, ktoré je spolu s výnimočnou interpretáciou Maxima Vengerova a Poliny Osetinskaye bezpochyby prísľubom neopakovateľného umeleckého zážitku. „Po mojich predošlých koncertoch s hudbou Beethovena a Skrjabina sa do Bratislavy vraciam s novým projektom – kompletným cyklom Beethovenových husľových sonát s mojím drahým priateľom, huslistom Maximom Vengerovom. Tento koncert bude prvým z cyklu a teším sa, že ho budeme môcť zdieľať s bratislavským publikom,“ doplnila Polina Osetinskaya.

Účinkujú:

Maxim Vengerov / husle

Polina Osetinskaya / klavír

50% pre imobilné/ZŤP osoby a ich sprievod

20% pre seniorov nad 65 r., študentov, držiteľov preukazov ISIC, ITIC, Euro<26Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps

Odporúčané

Top