Milan Sládek : Dubčekova jar

Milan Sládek : Dubčekova jar

Dátum: 27. novembra. 2018 - 14. februára. 2019
Miesto: Dom umenia, Piešťany, DK Ružinov - Veľká sála, Bratislava

Vstupenky

Utorok
27
Nov 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Milan Sládek : Dubčekova jar
Štvrtok
14
Feb 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Milan Sládek : Dubčekova jar

Popis podujatia

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozýva do Domu kultúry Ružinov na bratislavskú premiéru predstavenia o Alexandrovi Dubčekovi.

Inscenácia Dubčekova jar je autorský titul svetoznámeho míma Milana Sládka. Ide o jedinečné predstavenie, ktoré prináša divákom prostredníctvom, pohybu, čierneho divadla a vizuálneho umenia svedectvo o nebezpečenstve totalitných režimov. Predstavenie je príbehom o sile jednotlivca, ktorý sa dokáže postaviť zlu a to aj za cenu straty osobnej slobody alebo spoločenského opovrhnutia. Predstavenie je silným vizuálnym a pohybovo-hudobným dielom s použitím najmodernejších technológií v kombinácii s tradičnou pantomímou.

Vznik inscenácie súvisí s 50. výročím kľúčovej spoločensko-politickej a kultúrnej udalosti Československa - s Pražskou jarou. Milan Sládek, ako človek sám postihnutý komunistickým režimom spolu s hudobným skladateľom Jozefom Vlkom a ďalšími inscenátormi vzdáva hold Alexandrovi Dubčekovi, najvýraznejšej osobnosti pražských udalostí roku 1968 a medzinárodne rešpektovanému politikovi.

„Pantomíma na Slovensku nemá svoju stálu scénu, profesor Milan Sládek, ako najvýraznejší protagonista tohto žánru, dlhodobo pracuje hlavne v zahraničí. Práve bratislavská premiéra bude prvým krokom k dlhodobej spolupráci na  vytvorenie stálej divadelnej platformy. Veríme, že nájdeme podporu aj u štátnych inštitúcii, aby pantomíma mala svoje zaslúžené miesto v slovenskej kultúre“ , hovorí riaditeľka Cultus Ružinov, Andrea Kozáková.
Spoločnosť Cultus Ružinov pripravuje dlhodobú spoluprácu a podmienky na založenie stálej pantomimickej tradície na Slovensku práve vo svojom Spoločenskom dome Nivy.

Bratislavská premiéra inscenácie Dubčekova jar sa uskutoční 14. februára 2019 o 19:00 h.

Vstupenky v sieti Ticketportal.

Milan Sládek
Mím svetového významu, ktorý ovplyvnil tento žáner tak ako nikto iný, autor hier, režisér, riaditeľ divadla a organizátor festivalov, pedagóg a výtvarník, človek divadla par excellence. Jeho život ovplyvňovalo neustále hľadanie nových možností tohto najstaršieho divadelného umenia. So svojimi predstaveniami navštívil 53 krajín a vytvoril 44 inscenácií. V roku 1998 dostal cenu Ministra kultúry SR za vynikajúcu dlhoronú prácu a osobný prínos pre slovenskú kultúru a umenie. V roku 2000 mu prezident Rudolf Schuster udelil cenu Ľudovíta Štúra.

 

Na mape

Top