Moyzesovo kvarteto a Jozef Eliáš, klarinet

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Moyzesovo kvarteto a Jozef Eliáš, klarinet

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Utorok 11.04.2023 o 19.00 h, Malá sála SF, cyklus KH

 

Moyzesovo kvarteto a Jozef Eliáš, klarinet

MOYZESOVO KVARTETO
JOZEF ELIÁŠ klarinet


Franz Schubert    
Sláčikové kvarteto č. 13 a mol Rosamunde, D. 804

Carl Maria Webber      Klarinetové kvinteto B dur, op. 34

 

Komorná hudba z prelomu 18. a 19. storočia, ktorá je presiaknutá ešte doznievajúcim klasicizmom a jeho precíznou motivickou a formálnou výstavbou sa bude snúbiť s rodiacim sa romantizmom. Kvarteto Rosamunde patrí k poslednej trojici z pätnástich kvartet Franza Schuberta. Napísal ho po tom, čo sa po komponovaní piesní rozhodol zamerať na komornú hudbu, vďaka čomu zakrátko vzniklo i známe kvarteto Smrť a dievča. Muzikalita a virtuozita diel pre klarinet z dielne Carla Mariu von Webera iste pramení z dobrého priateľstva s klarinetistom Heinrichom Baermannom, pre ktorého boli diela písané.
Moyzesovo kvarteto sa na pôde filharmónie po prvý raz predstaví vo vynovenej zostave. Sólista Jozef Eliáš je prvým klarinetistom Slovenskej filharmónie od roku 2008, no sporadicky sa predstavuje i v komorných zoskupeniach.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu na predajných miestach siete TicketportalTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top