Musica aeterna

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Musica aeterna

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Musica Aeterna

Musica aeterna
Peter Zajíček umelecký vedúci
Martina Mestická, Radka Kubinová flauty
Peter Zajíček, Adam Szendrei, Michal Klas, Peter Zelenka 1. husle
Gabriel Szathmáry, Jana Gubková, Karolína Krigovská 2. husle
Ján Gréner, Bálint Kovács viola
Michaela Čibová violončelo
Metod Podolský violone
Peter Guľas čembalo

Maîtres du violon  

Jean-Marie Leclair  Scylla et Glaucus, suita z baletu


Jacques Aubert Concert de simphonies, suite V


Jean-Féry Rebel Fantaisie z baletu Les Caracteres de la Dance


Antoine Dauvergne Quatrième Concert de simphonies

Jediné javiskové dielo Jeana-Marie Leclaira, opera Scylla et Glaucus, je inšpirované mytologickým príbehom o nymfe Scylle, ktorú premenia na kameň. Ako bývalo dobovým zvykom, opera je popretkávaná tanečnými číslami. Les Vingt-quatre Violons du Roy – sláčikový ansámbel francúzskeho kráľovského dvora založený Ľudovítom XIII. bol spolu s Parížskou operou subjektom, v ktorom dlhé roky pôsobil Jacques Aubert. Členom skupiny kráľovských huslistov bol i Jean-Féry Rebel, ktorého úlohou na dvore bolo i komponovanie komorných diel, vyučovanie na akadémii a v sezóne 1734–1735 vedenie koncertného cyklu Concert Spirituel. Skoro desaťročie mal na starosti tieto koncerty ďalší vynikajúci skladateľ a interpret Antoine Dauvergne, ktorého opera Les troqueurs pohla vpred vývoj žánru komickej opery.
Súbor pre starú hudbu Musica aeterna vznikol v roku 1973 z iniciatívy Jána Albrechta. Špecializované teleso pre starú hudbu sa v roku 1989 definitívne preorientovalo na hru na originálnych nástrojoch zo 17. a 18. storočia, resp. ich verných kópiách. Ťažiskom repertoáru je európska hudba a hudba stredoeurópskej, resp. slovenskej proveniencie 17. a 18. storočia.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Musica aeterna
Top