Detail info
Close

NEREZ A LUCIA

NEREZ A LUCIA

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Zakladajúci členovia legendárneho Nerezu, Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál, sa v roku 2019 spojili so speváčkou Luciou Šoralovou, a vydali svoj prvý spoločný album pod hlavičkou Nerez&Lucia, Zlom.

CD Zlom obsahuje 12 prevažne autorských piesní od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralovej, a zaujímavých hosťujúcich autorov (Ondřeja Soukupa alebo Silvie Kaščákovej). V roku 2021 vydala skupina svoj druhý album, ktorý sa volá CELA a vyšiel na CD aj na platni. Album obsahuje 13 piesní, ktorých autormi sú hlavne Lucia Šoralová a Zdeněk Vřešťál. Textovo ich doplňuje slovenská textárka a poetka Silvia Kaščáková. Nahrávka je žánrovo veľmi pestrá, od folkovej balady po kvalitný pop.

Aranžmány jednotlivých piesní sú dielom Víta Sázavského (vokálne party) a Roberta Fischmanna. Inštrumentálne  výkony jednotlivých hudobníkov potvrdzujú vývoj skupiny NEREZ & LUCIA. V piesňach budete počuť náznaky mnohých európskych kultúr a hudobných štýlov. Okrem hlavného tria Šoralová - Sázavský - Vřešťál se na albume ako sóloví speváci predstavujú aj Róbert Fischmann a Grégoire Brun.

Čeština, slovenčina, francúzština aj španielčina sú jazyky, kterými spieva „nový Nerez“. Jedinečné štvorhlasné zbory, virtuózne interpretované inštrumentálne pasáže Davida Lomiča na akordeón a saxofóny, Róberta Fischmanna na flauty, klavír a bicie, alebo Grega Bruna na kontrabas a gitaru… Album se veľkým oblúkom vracia do doby vzniku LP Masopust pôvodného Nerezu. Dvaja autori a jeden hlavný aranžér - to sú stavebné kamene, na ktorých stojí nový projekt NEREZ & LUCIA.

Skupina NEREZ & LUCIA vystupuje v zložení:
Lucia Šoralová – spev
Vít Sázavský – spev, viola, gitara
Zdeněk Vřešťál – spev, gitara, fúkacia harmonika, trombón
Martin Gerla – kontrabas
Robert Fischmann – flauty, píšťaly, klavír, perkusie, spev
David Lomič – akordeón, tenorsaxofón, altsaxofón, barytónsaxofón

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top