(NOT ONLY) KLEZMER BRASS

15th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
(NOT ONLY) KLEZMER BRASS

Dátum: 9. novembra. 2018
Miesto: Spoločenský Dom NIVY, Bratislava

Vstupenky

Piatok
9
Nov 2018
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
(NOT ONLY) KLEZMER BRASS

Popis podujatia

KONSONANS RETRO (UA) feat. SASHA DANILOV (A. MD)
V Moldavsku narodený a vo Viedni žijúci Sasha Danilov má povesť jedného z najlepších klezmerových klarinetistov na svete. Ovplyvnený hudbou jeho vlasti, ovláda, ako nikto iný, túto typickú zmes elementov moldavskej a židovskej ľudovej hudby. Sasha dnes platí za medzinárodne žiadaného virtuóza v hre na klarinete a je považovaný za klezmerového experta. V priebehu hudobnej kariéry si vytvoril svoj vlastný interpretačný štýl, ktorý vyučuje na množstve festivalov a klezmerových workshopov.

Konsonans Retro – ukrajinská svetová dedinská dychovka! Na juhovýchode regiónu Podolie, pár minút od moldavskej hranice, leží dedina Zagnitkiv, domov hudobnej rodiny Baranovsky a súčasne hudobná vlasť svadobnej dychovky Konsonans Retro. Práve tu sa traduje hudobný poklad, ktorý odzrkadľuje etnickú zmes regiónu: Ukrajinci hrajú s Moldavcami, Rómami, Židmi a Rusmi. A vždy, keď sa dva svadobné orchestre stretnú, podáva sa tradičné ďalej a nové sa získava. Počas generácií a cez horúce noci hrá rodina Baranovsky divokú a sladkú hudbu Podolia, prebúdzajúcu túžbu a predstavujúcu zemitú zmes ukrajinských, moldavských a židovských tancov. Čerešnička na torte: okrem toho, že skvele hrajú, aj fantasticky spievajú a capella ukrajinské piesne, plné melanchólie a túžby. 

ÚČINKUJUCI 
Vasyl Baranovskiy – trúbka, bajan
Vitaliy Baranovskiy - trombón
Volobymyr Baranovskiy - akordeón,
Vyacheslav Baranovskiy – bicie,
Volodymyr (junior) Baranovskiy - trúbka
Vladislav Keidalyuk - trúbka
Aleksandr Voronyuk - tuba

ORKESTAR DANIJELA (SRB)
Títo fantastickí trubači vznikli už v roku 2003 ako súbor zázračných detí vo veku od 6 do 10 rokov. Vtedy najmladší člen šesťročný Bojan Veselinović začal hrať na bubon, ktorý bol len o dve kilá ľahší ako jeho váha. Líderka orchestra Danijela Veselinović obdržala v roku 2003 trúbku na svetoznámom festivale v srbskej Guči od slávneho Bobana Markovića, ktorý ju už vtedy označil za malú „trubačku princezu“. Od tej doby títo talentovaní trubači vystúpili na všetkých známych festivaloch tohto žánru v Srbsku a predstavili sa publiku aj v zahraničí – Poľsku, Švajčiarsku, Španielsku, Grécku a v ďalších európskych krajinách. O orchestri bolo spracovaných niekoľko dokumentárnych filmov a doma býva pravidelnou súčasťou galavystúpení v televíznych programoch. Orchester Danijely Veselinović, ktorú médiá právom označujú za prvú dámu srbskej trúbky, vystúpi na Slovensku po prvý raz. 
http://orkestardanijela.com/

Galéria

picture (NOT ONLY) KLEZMER BRASS
picture (NOT ONLY) KLEZMER BRASS
picture (NOT ONLY) KLEZMER BRASS
picture (NOT ONLY) KLEZMER BRASS

Na mape

Top