ONY

ONY

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

ONY

Silné príbehy mnohých, mnohé príbehy silných - veselé, smutné i tabuizované.

 

Čo sa môže a čo nie, čo sa očakáva, čo sa zatracuje, čo je životné poslanie. Od detstva vštepované zásady životnej úlohy ženy, manželky a matky v patriarchálnej rodine, ktorá bola základom vidieckej spoločnosti v minulosti. Množstvo príkazov, zákazov, ktoré v živote muža neexistovali. Ako v živote, tak aj v tanci vnímané iba ako „doplnok“ muža.

Dievčatá, dcéry, sestry, kamarátky, ženy, manželky, milenky, matky. Navonok krehké a napriek tomu silné – ONY!!!

Celovečerné predstavenie, ktorého hlavnými „hrdinkami“ sú ženy. Prostredníctvom ľudového tanca a hudby spoznáme ich životy, ich pocity, ich trápenia, aj radosti. Stereotypy, ktoré sa s nimi viazali od nepamäti.

Je to všetko už len minulosť?

 

Námet: Marianna Máťušová, Miroslava Sedláková Vanková, Lucia Nogová

Scenár, Réžia: Lucia Nogová

Hudba: Michal Noga

Choreografia: Katarína Babčáková, Alfred Lincke, Vladimír Michalko, Lucia Nogová

Účinkuje: TS Kumšt, Michal Noga Band, ženská spevácka skupina Hojana

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Kumšt je jedným z najmladších bratislavských folklórnych súborov. Funguje od novembra 2013. Je to kolektív mladých tanečníkov, ktorých spája dlhoročné priateľstvo a vzťah k folklóru. Všetci sú bývalými členmi najmä bratislavských vysokoškolských súborov. Po ukončení štúdia nechceli svoj "kumšt" opustiť a založili si vlastný, s veľkým „K“. Kumšt sa snaží o štýlovú interpretáciu rôznych tanečných typov z viacerých oblastí z územia Slovenska. Má na svojom konte aj úspešný celovečerný program s názvom „Diagnóza folklór – je to vec srdca“. Prezentoval sa na niekoľkých popredných domácich folklórnych podujatiach ako sú: Hontianska Paráda v Hrušove, Medzinárodný folklórny festival Myjava, Folklórny festival Východná, Dni Majstrov ÚĽUV a účinkovanie v televíznej šou Zem Spieva. V roku 2017 Kumšt reprezentoval Slovensko na celosvetovej výstave FIHAV na Kube, kde vystupoval, ako prvý Slovenský súbor v národnom divadle v Havane.

Zľavy: Deti do 5 rokov zdarma, bez nároku na miesto (len na kolená).

 

 

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top