Permanentka Konvergencie Janáček 2023

Permanentka Konvergencie Janáček 2023

Dátum: 9. - 12. marca 2023
Miesto: Bratislava
Adresa: -, Bratislava

Vstupenky

9.-12.
Mar
2023

Aktuálne vypredané (možnosť zmeny!)

Ľutujeme, miesta na predstavenie predávané cez Ticketportal sú aktuálne vypredané, avšak môže nastať zmena tohto stavu!
Permanentka Konvergencie Janáček 2023
Permanentka - 9. – 12. 3. 2023
Bratislava

Bratislava

Popis podujatia

Kráse a pravdivosti skladby nevěříme, dokud po zádech mráz nejde, dokud nezapomeneme dýchat.“ Spoznajte krásu a pravdivosť komorných diel Leoša Janáčka (1854 – 1928), v ktorých moravský majster často vyjadroval svoje najintímnejšie pocity, myšlienky a sny. Koncerty  medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie ponúknu od 9. do 12. marca 2023 všetky zásadné Janáčkove komorné opusy vrátane obidvoch autobiograficky ladených sláčikových kvartet s podtitulmi „Kreutzerova sonáta“ a „Listy důvěrné“, ktoré zaznejú v interpretácii pokračovateľov tradícií českej kvartetovej školy, Zemlinského kvarteta. Pozvanie na Konvergencie prijal Jan Jiraský, ktorý nahral kompletné Janáčkovo klavírne dielo. A to hneď dvakrát: na modernom nástroji i na skladateľovom vlastnom klavíri. Tešiť sa možno aj na vynikajúcich slovenských umelcov: sopranistku Adrianu Kučerovú, huslistu Milana Paľu, violončelistu Jozefa Luptáka, klaviristu Ivana Šillera a ďalších. Zaujímavosťou bude uvedenie úprav skladieb Říkadla, Mládí a Po zarostlém chodníčku. Súčasťou festivalu bude aj prednáška popredného janáčkovského špecialistu doc. Jiřího Zahrádku, výstava skladateľových portrétov v spolupráci s Nadáciou Leoša Janáčka v Brne, vzdelávacie aktivity pre deti a študentov s ďalšie špeciálne podujatia.

 

Konvergencie 2023 / Janáček

2. – 12. 3. 2022

Bratislava

 

Permanentka platí na komorné koncerty festivalu pre jednu osobu. Pri vstupe na prvý koncert Vám vymeníme zakúpený lístok za kartičku, ktorá Vás bude oprávňovať k vstupu na jednotlivé koncerty.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.

 

Pre aktuálne informácie sledujte webstránku www.konvergencie.sk a www.facebook.com/konvergencieTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top