Predaná nevesta

Predaná nevesta

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Predaná nevesta
14.05.2020 o 19.00h
Dom odborov Žilina
Vstupné: 18€
Dĺžka predstavenia 1hod. 10min

Komická spevohra
Bedřich Smetana, Karel Sabina

Predaná nevesta si od svojej premiéry vydobyla zaslúžený obdiv obecenstva, je dodnes stálicou českých a moravských operných divadiel a trvalou súčasťou zlatého fondu svetovej opery. Jej finálnej podobe, v ktorej je už po desaťročia uznávaná, však predchádzal pomerne zaujímavý vývoj. Smetanova „Prodaná nevěsta“ bola totiž pôvodne napísaná ako spevohra / muzikál /, kde množstvo dnes veľmi známych a populárnych čísel a výstupov bolo preložených hovorenou prózu, ktorá bola až neskôr prepracovaná na spievané recitatívy. Z tejto ranej podoby bude vychádzať aj tešínska inscenácia, ktorá tak nadviaže na slávne postupy barokového ľudového operného divadla, kde na javisku nebude chýbať originálny ľudový orchester, zborový spev, ľudové tance aj bábkové divadlo.

Obsadenie:
Miroslav Liška - Krušina, sedlák, sbor
Šarka Hrabalová - Ludmila, jeho žena, sbor
Ewa Kus - Mařenka, jejich dcera, sbor, komediantka, portýr 1
Bára Vidomská - Mařenka, dcera Krušiny, tanečnice
Vítězslav Kryške - Mícha, gruntovník, sbor
Lenka Waclawiecová - Háta, jeho žena, sbor
Tomáš Hába - Vašek, jejich syn, sbor
Ondřej Frydrych - Jeník, Míchův syn z prvního manželství, sbor, tanečník
Jiří Krupica - Jeník, Míchův syn z prvního manželství, sbor, tanečník, muž na chůdách
Zdeněk Klusák - Kecal, dohazovač, sbor
Zdeněk Hrabal - Principál
Miloslav Čížek - Indián, komediant
Daniela Sedláčková - Esmeralda, komediantka
Valerie Skalická - komediantka
Ondřej Vyhlídal - komediant
Wanda Michałek - komediantka
Jakub Tomoszek - komediant
Jan Szymanik - komediant
Dorota Grycz - komediantka
Petr Sutorý - sbor
Jolana Ferencová - sbor
David Depta - sbor
Martina Pawerová - sbor
Adéla Krulikovská - sbor
Tomasz Władysław Przybyla - sbor
Eliška Adamovská - sbor
Petra Sklářová - sbor
Dominik Grácz - sbor
Anna Polcrová j.h. - Esmeralda, komediantka, tanečnice

Externisti: Nela Stysińská, Vendula Sojková, Andrea Pavlíková, Julie Pavlíková, Klára Minaríková, Alexandra Polášková, Jarmila Čurdová, Martina Honzáková, Berenika Ježková, Kamila Matlochová, Kateřina Cedzová, Jessika Pietrzyková, Hedvika Jelínková, Jana Treichel Stránská, Tomáš Tobola, Marek Macej, Joel Tomoszek, Gabriela Klusáková, Adéla Valůšková, Andrea Kovářová, Karolína Říčanová

Orchester:
Tomáš Treichel - housle
Václav Kolek - housle
David Kupka - akordeon
Arnošt Symánek - tuba
Josef Bičiště - akordeon a kytara
Jan Zieleznik - bicíTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - Predaná nevesta - 14.5.2020 o 19:00 hod.

Predstavenie Predaná nevesta, ktoré sa malo konať dňa 14.5.2020 o 19:00 hod. v Dome odborov Žilina, je v dôsledku epidémie ochorenia COVID - 19 ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.
POZOR: Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na predajnom mieste Avion Shopping Park v Bratislave, Bory Mall v Bratislave alebo v OC MAX Prešov, ich môžu vrátiť výhradne na centrálu spoločnosti, a to buď osobne na adrese Karadžičova 14, Bratislava, alebo poštou na adresu: Ticketportal SK, s. r. o. , P. O. Box 5, 810 08 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...) - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Zároveň prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.
► pri platbe Benefitovou poukážkou - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade úhrady doplatku je potrebné uviesť aj číslo účtu klienta. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF, a číslo účtu klienta, kam bude vrátená suma za Darčekovú poukážku Ticketportal. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top