Pro musica nostra Nitriensi / Belá

PRO MUSICA NOSTRA NITRIENSI 2021
Pro musica nostra Nitriensi / Belá

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Účinkujú:

Michaela Koudelková zobcové flauty

Libor Mašek barokové violončelo

Monika Knoblochová čembalo

 

Program:

Georg Philipp Telemann: Sonáta C Dur, TWV 41:C5

Nicola Matteis: Diverse Bizzarie Sopra La Vecchia Sarabanda Ò Pur Ciaccona

J. S. Bach: Sonáta E Dur, BWV 1035

Johann Joachim Quantz: Sonáta d mol, QV 1:168

Antonio Vivaldi: Sonáta h mol, RV 36

Arcangelo Corelli: La Follia

 

Žánrovú ponuku obohatili hudobníci po prelome 16. a 17. storočia najmä o množstvo nových útvarov inštrumentálnej hudby. V oblasti komornej hudby to boli najmä rôzne mutácie sonátových cyklov. Triová sonáta zvádzala zápas o priazeň skladateľov v súčinnosti so sólovou sonátou. Skladby pre dva melodické hlasy a basso continuo nechýbajú v súpise diel známych majstrov. Georg Philipp Telemann je jednou zo stálic na orbitoch dejín hudby. Jeden z najuniverzálnejších majstrov danej doby sa venoval aj triovej sonáte a v mnohom naznačoval nasledujúci vývoj. Talian Nicola Matteis - druhý Corelli - pôsobil v Londýne a bravúrnym spôsobom tam nahradil obľúbený francúzsky model interpretácie talianskym. Symbolom barokovej hudby je Johann Sebastian Bach. Presadzoval nemecký spôsob myslenia závislý na polyfónii, ale nechal sa často inšpirovať čarom talianskej triovej sonáty. Johann Joachim Quantz bol špecialistom na flautovú interpretáciu a takisto venoval svojmu nástroju množstvo sonátových útvarov. Antonio Vivaldi a Arcangelo Corelli boli najvýznamnejšími “magnátmi” talianskeho baroka. Prvý sa preslávil najmä operou a koncertmi, druhý exceloval v žánri concerto grosso...obidvaja však zameriavali optiku aj na triovú a sólovú sonátu.

 

Vstupenky:                6,-Eur           

                                   4,-Eur           – študenti, dôchodcovia, ZŤP

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

Všetky podujatia sa realizujú v súlade s aktuálnymi pandemickými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top