Detail info
Close

Pro musica nostra Nitriensi / Nitra

PRO MUSICA NOSTRA NITRIENSI 2022
Pro musica nostra Nitriensi / Nitra

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Účinkujú:

Mária Tajtáková soprán

Eva Garajová alt

Marian Lapšanský klavír

 

Program:

Antonín Dvořák: Cigánske melódie op. 55 výber

Antonín Dvořák: Milostní písně op. 83 výber

Antonín Dvořák: Moravské dvojzpěvy op. 32

 

Dlho zaznávaný nemeckojazyčným hudobným svetom, a predsa dosiahol Antonín Dvořák svetovú popularitu a prestíž. Jeho „spontánna hudba národného charakteru“ dosiahla svetové parametre. V kúzle zdanlivej jednoduchosti existuje široká škála emócií, od bezstarostnej radosti až po hlbokú meditáciu. Jedným z najoriginálnejších prejavov Dvořákovej hudobnej fantázie sú jeho piesňové cykly, v ktorých osobitou hudobnou rečou – výberom melódií, rytmickou jadrnosťou, nevšednou imitačnou prácou, či umením kontrastu za použitia charakteristických znakov moravského, slovenského ale i rómskeho folklóru a vzájomného prelínania oboch spevných hlasov organicky spojených s partom klavíra vyvažuje ich jednoduchosť a prostotu osobitosťou kompozičného majstrovstva.

 

Vstupenky:  5,-Eur             

                     2,50,-Eur – študenti, dôchodcovia, ZŤP

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

Všetky podujatia sa realizujú v súlade s aktuálnymi pandemickými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top